Web Analytics

3-2-1 START! Nový film v našem planetáriu vás vystřelí do vesmíru

Vydejte se s námi do vesmírných dálav s novým filmem 3-2-1 START! Ten u nás můžete vidět od prosince a rozhodně stojí za to! Seznámíte se s Křečkem Elonem, který se ocitl na smetišti a snaží se získat si pozornost místních krys pomocí vynálezů, které jim zpestří život.

Film 3-2-1 Start! z dílny studia Krutart je jedinečný zejména svým důrazem na vysvětlení fyzikálních jevů takovou formou, aby byla uchopitelná i pro mladší diváky. Film doporučujeme divákům od 8 let.

Program našeho planetária najdete ZDE. 

V rámci lednové kampaně jsme pro vás k promítání filmu 3-2-1 Start! připravili víkendové doprovodné aktivity. Společně s návštěvou planetária tak můžete zhlédnout i chemickou science show nebo si vytvořit vlastní raketu v naší Kreativní dílně. Balíček programů (planetárium + dílna + science show) zakoupíte na pokladně za 100 Kč.
 

Křeček Elon se ocitl na smetišti a snaží se získat si pozornost místních krys pomocí vynálezů, které jim zpestří život na smetišti. Svou zvídavost Elon získal od pana profesora, který též rád vynalézal. Po nezdařeném pokusu s výtahem se vrací do svého domečku, kde najde rozbitého robota. Ten se mu snaží vysvětlit, že v určitou dobu musí být zpět na oběžné dráze Země, jinak jeho mateřská loď odletí bez něj. Sérií pokusů se společně snaží přijít na způsob, jak se dostat na loď. Zkouší například nafukovací balónky či letadlo na dálkové ovládání. Všechny jejich nezdary také Elon komentuje, proč není možné se takto dostat k lodi rozbitého robota. Díky tomuto dobrodružství vzniká velké přátelství mezi Elonem a Osmičkou (robot). 

„Spolupráci se studiem Krutart jsme navázali již v roce 2019 při přípravě biologické edukační hry, uvedení filmu 3-2-1 Start je tak logickým navázáním na úspěšnou spolupráci. Rádi bychom v budoucnu připravili další popularizační formáty, jako jsou edukační hry nebo audiovizuální projekce,“ doplnil Roman Chvátal, programový ředitel Pevnosti poznání.


V srpnu letošního roku jsme dokončili rozsáhlou výměnu projekční techniky, díky čemuž došlo k razantnímu zlepšení ostrosti a sytosti obrazu. Světelnost planetária je nyní na velmi vysoké úrovni a díky nově zvolené technologii bude tato úroveň dlouhou dobu zachována. Spolu s projekční technikou jsme začali využívat také software vyšší úrovně, který umožňuje snadnější tvorbu živě komentovaných animačních programů, které pro vás připravují lektoři Pevnosti poznání.