Web Analytics

Chcete pozorovat ptáky zblízka? Přijďte k nám na akci Ptačí zima

Zajímá vás, jaký pták žije ve vašem okolí a co mu chutná v zimním období? Chcete jej pozorovat hodně zblízka? Pokud ano, stavte se k nám druhý lednový víkend na Ptačí zimu. 

S ornitologem Evženem Tošenovským budeme v sobotu 14. ledna vždy od 10, 12  a 14 hodin pozorovat ptáky na krmítku. Sraz bude u Pevnosti poznání (boční vchod vlevo).

V minulosti se v krmítku u Pevnosti poznání objevilo 5 druhů sýkor, což jsou všechny druhy, které jsou v České republice k vidění. „Loni jsme viděli pěkné hejno mlynaříků, strakapoudy a lovícího krahujce. Letos jsem již po několikáté sledoval dva krkavce, možná to byl pár, poletovat po vysokých stromech kolem budovy Pevnosti. Na jaře to vypadalo, že dokonce zkouší zahnízdit. Což by ve městě byla opravdu rarita,“ řekl Evžen Tošenovský. 

V pokladně Pevnosti poznání si můžete koupit plastová krmítka od firmy Plastia a ptačí peletky

Krmítko umisťujeme na klidné a dobře přehledné místo, nejlépe ve stínu a daleko od nezabezpečených skleněných ploch. Dbáme na pravidelné čištění a odstraňování trusu a zbytků potravy. V krmítku můžeme ptákům nabídnout slunečnici, vlašské ořechy, oves, proso, pšenici a další obiloviny či luštěniny. Kosy a drozdy potěší pár jablek či jeřabin, strakapoudy, brhlíky a sýkory tuková směs.