Web Analytics

Z důvodu konání Beerfestu je 23.5. a 24.5. mimo provoz planetárium. V tyto dny vstup pouze přes botanickou zahradu. 25.5. máme pro veřejnost zavřeno.

Akce

Letní vědecké tábory

Léto, na které děti nezapomenou


Pro všechny zvídavé děti, které mají rády přírodu, zábavné pokusy i cesty do vesmírných dálek. Formou her se podívají pod pokličku nejrůznějších vědních oborů. Chybět nebudou venkovní aktivity, které si děti zamilují.

Tábory se konají v Pevnosti a jejím okolí (areál Korunní pevnůstky, 17. listopadu 7, Olomouc).

ONLINE REGISTRACE NA TÁBORY ZDE

Termíny jednotlivých turnusů v roce 2019: 8.7.-12.7.,15.7.-19.7., 22.7.-26.7. a 29.7.-2.8.2019

Kontaktní osoba: Jitka Doležalová, jitka.dolezalova@upol.cz, tel: 774 986 343

2
5
IMG 1894
IMG 1941
 DSC0176
 DSC0190
 DSC0300
 DSC1225

Vědecké kroužky

Vědátoři mnoha řemesel


Živelná příroda, laboratoře, YouTube i prkna, co znamenají svět! Drazí rodičové, sledujte pestrou nabídku vědeckých kroužků pro vaše děti.

Vědecko-výtvarná dílna

Vědec umělec


Hravě propojujeme vědecké disciplíny s výtvarnou výchovou. Z dětí se tu stávají malé akční vědkyně a vědci, kteří získávají klíčové poznatky z různých vědních oborů, zároveň ale během praktických aktivit rozvíjí své tvůrčí schopnosti.

7
14
33
IMG 6411

Veletrh vědy a výzkumu Univerzity Palackého

Svátek vědy pro celou rodinu


Jeden z dalších důkazů, že srdce Moravy v čele s univerzitou intenzivně tepou pro vědu a vzdělávání. Ústředním dějištěm celé události tradičně bývá moderní budova přírodovědecké fakulty a samozřejmě také Pevnost i s barokní prachárnou v areálu Korunní pevnůstky Olomouc.

Noc vědců

Noc plná zázraků


Další popularizační akce pro širokou veřejnost letitou tradicí. Noc, která Pevnost poznání pohlcuje vždy v září a v minulosti již patřila např. tajuplným netopýrům, majestátním sovám, ale také jedovatým rostlinám nebo záhadám lidského mozku.

 DSC8763
 DSC8817
 DSC8906
 DSC8965
 DSC4406HobzovaEva
28 DSC5187Hobzova
62hobzova
Dětskáuni

Dětská univerzita


Dětem (8-12 let) přinášíme jedinečnou možnost vyzkoušet si s předstihem studium na vysoké škole. Díky přednáškám odborníků z Univerzity Palackého získají rozhled v pestrých vědních oborech. A odměnou jim budou nejenom nabyté vědomosti, ale i krásný diplom o absolvování.

Dětem (8-12 let) přinášíme jedinečnou možnost vyzkoušet si s předstihem studium na vysoké škole. Díky přednáškám odborníků z Univerzity Palackého získají rozhled v pestrých vědních oborech. A odměnou jim budou nejenom nabyté vědomosti, ale i krásný diplom o absolvování.

Kontakt: Jitka Doležalová: jitka.dolezalova@upol.cz

KAPACITA PRO TENTO SEMESTR JE BOHUŽEL NAPLNĚNA!

Blízká setkání třetího věku

Univerzita zdraví pro všechny lidi zralého věku


Pro všechny, které zajímá, jak optimálně upravit svůj životní styl a jak efektivně předcházet či alespoň zmírnit zdravotní potíže, které s sebou věk přináší. Naši erudovaní lektoři vás provedou třemi tematickými oblastmi: fyziologií lidského těla, mozkovým joggingem a fyzioterapií.

DSC 0709
IMG 2971
IMG 2975
IMG 3007
DSC 0026
DSC 0036
DSC 0051 1
Ololod1

Plavby Poznání

Školní vzdělávací výlety


Vyberte si originální vzdělávací program, který jsme pro vás připravili ve spolupráci se spolkem Řeka Morava.

Přinášíme vyžití jak pro mateřské, tak základní i střední školy. Děti se dozví vše o historii města a olomoucké pevnosti, zblízka poznají život v řece Moravě a dokonce si vyzkouší námořnické dovednosti.

Strážci poznání

Komiksová hra pro děti


Důvtipná interaktivní komiksová hra pro děti i teenagery od výtvarnice Jany Růžičkové. Ústřední postavy příběhu dohromady tvoří pětičlennou skupinu vědeckých superhrdinů, do níž patří moudrá sova Woobi, geniální kočka Felis, vynalézavá krysa Rody, mocný čolek Tritus a nebojácná liška Eli.

Každý ze Strážců sám o sobě, svým charakterem a činnostmi, představuje danou expozici Pevnosti, každý z nich je symbolem vědy a poznání. Hra má aktuálně podobu dvacetistránkového průvodce a obsahuje vtipnou a hravou sérii úkolů, které rozvíjí příběh Strážců poznání, zároveň ale všechny logické hádanky a kvízy přirozeně váží k ústředním expozicím muzea.

Omalovánka 2
Strážci Poznání Plakát
Omalovánka 3
 DSC5579
 DSC5684
 DSC5767
 DSC5872

Vědecká party

Pro všechny malé vědce-oslavence


Muzeum vědy se může rázem proměnit v dějiště kouzelné party Vašeho malého oslavence. Sestavíme pro děti nezapomenutelné odpoledne prosycené zábavou i poznáním. Vybrat si můžete rovnou ze dvou speciálních balíčků.

PARTY POZNÁNÍ (1 dítě = 220 Kč)

 • Speciální návštěva 2 expozic interaktivního muzea
 • Gyroskop – trenažér pilotů a astronautů
 • Pevnostní kvíz
 • Planetárium
 • Hry, hudba, tanec

MEGA PARTY POZNÁNÍ (1 dítě = 350 Kč)

 • Speciální návštěva 2 expozic
 • Gyroskop – trenažér pilotů a astronautů
 • Pevnostní kvíz
 • Planetárium
 • Hry, hudba, tanec
 • Chemická show

Objednávky přijímáme od 5 dětí a více.
Oslava v pracovním týdnu = 20 % sleva. A můžeme vám také zajistit profesionálního fotografa. Délka party je 3 hodiny (od 14:00 do 17:00) a můžete si ji objednat na každý den kromě pondělí. Kontakt na koordinátorku: Sabina Krčmová: vedecka.party@pevnostpoznani.cz

AFO

Academia Film Olomouc


Filmový festival Univerzity Palackého. Jádrem programového menu jsou progresivní populárně-vědecké snímky a témata, která hýbou společností. Od globálního oteplování přes vývoj umělé inteligence až po postavení žen ve vědě. Každoročně hostí ostře sledované diskuze a přednášky českých a zahraničních intelektuálních špiček. V roce 2017 ho navštívil japonský profesor robotiky Hiroshi Ishiguro, zároveň jde o jediný český event, na který společně zavítali teoretický fyzik Lawrence M. Krauss a proslulý evoluční biolog Richard Dawkins.