Web Analytics

Akce

Letní vědecké tábory

Léto, na které děti nezapomenou


Pro všechny zvídavé děti, které mají rády přírodu, zábavné pokusy i cesty do vesmírných dálek. Formou her se podívají pod pokličku nejrůznějších vědních oborů. Chybět nebudou venkovní aktivity, které si děti zamilují.

Tábory se konají v Pevnosti a jejím okolí (areál Korunní pevnůstky, 17. listopadu 7, Olomouc).

Registraci na léto 2019 spustíme na konci března. Termín spuštění registrace bude dopředu stanoven v nejbližších dnech.

Termíny jednotlivých turnusů v roce 2019:

8.7.-12.7.,15.7.-19.7., 22.7.-26.7. a 29.7.-2.8.2019

Kontaktní osoba: Jitka Doležalová, jitka.dolezalova@upol.cz, tel: 585 634 143

2
5
IMG 1894
IMG 1941
 DSC0176
 DSC0190
 DSC0300
 DSC1225

Vědecké kroužky

Malí vědátoři, mnoho řemesel


Živelná příroda, laboratoře, YouTube i prkna, co znamenají svět! Drazí rodičové, sledujte pestrou nabídku vědeckých kroužků pro vaše děti.

AFO

Academia Film Olomouc


Filmový festival Univerzity Palackého. Jádrem programového menu jsou progresivní populárně-vědecké snímky a témata, která hýbou společností. Od globálního oteplování přes vývoj umělé inteligence až po postavení žen ve vědě. Každoročně hostí ostře sledované diskuze a přednášky českých a zahraničních intelektuálních špiček. V roce 2017 ho navštívil japonský profesor robotiky Hiroshi Ishiguro, zároveň jde o jediný český event, na který společně zavítali teoretický fyzik Lawrence M. Krauss a proslulý evoluční biolog Richard Dawkins.

Vědecko-výtvarná dílna

Vědec umělec


Hravě propojujeme vědecké disciplíny s výtvarnou výchovou. Z dětí se tu stávají malé akční vědkyně a vědci, kteří získávají klíčové poznatky z různých vědních oborů, zároveň ale během praktických aktivit rozvíjí své tvůrčí schopnosti.

7
14
33
IMG 6411

Veletrh vědy a výzkumu Univerzity Palackého

Svátek vědy pro celou rodinu


Jeden z dalších důkazů, že srdce Moravy v čele s univerzitou intenzivně tepou pro vědu a vzdělávání. Ústředním dějištěm celé události tradičně bývá moderní budova přírodovědecké fakulty a samozřejmě také Pevnost i s barokní prachárnou v areálu Korunní pevnůstky Olomouc.

Noc vědců

Noc plná zázraků


Další popularizační akce pro širokou veřejnost letitou tradicí. Noc, která Pevnost poznání pohlcuje vždy v září a v minulosti již patřila např. tajuplným netopýrům, majestátním sovám, ale také jedovatým rostlinám nebo záhadám lidského mozku.

 DSC8763
 DSC8817
 DSC8906
 DSC8965
 DSC4406HobzovaEva
28 DSC5187Hobzova
62hobzova
Dětskáuni

Dětská univerzita


Dětem (8-12 let) přinášíme jedinečnou možnost vyzkoušet si s předstihem studium na vysoké škole. Díky přednáškám odborníků z Univerzity Palackého získají rozhled v pestrých vědních oborech. A odměnou jim budou nejenom nabyté vědomosti, ale i krásný diplom o absolvování.

Kontakt: Jitka Doležalová: jitka.dolezalova@upol.cz

Blízká setkání třetího věku

Univerzita zdraví pro všechny lidi zralého věku


Pro všechny, které zajímá, jak optimálně upravit svůj životní styl a jak efektivně předcházet či alespoň zmírnit zdravotní potíže, které s sebou věk přináší. Naši erudovaní lektoři vás provedou třemi tematickými oblastmi: fyziologií lidského těla, mozkovým joggingem a fyzioterapií.

DSC 0709
IMG 2971
IMG 2975
IMG 3007
DSC 0026
DSC 0036
DSC 0051 1
Ololod1

Plavby Poznání

Školní vzdělávací výlety


Vyberte si originální vzdělávací program, který jsme pro vás připravili ve spolupráci se spolkem Řeka Morava.

Přinášíme vyžití jak pro mateřské, tak základní i střední školy. Děti se dozví vše o historii města a olomoucké pevnosti, zblízka poznají život v řece Moravě a dokonce si vyzkouší námořnické dovednosti.

Přečtěte si detailní info, nebo můžete stahovat a šířit dál PDF.

Strážci poznání

Komiksová hra pro děti


Důvtipná interaktivní komiksová hra pro děti i teenagery od výtvarnice Jany Růžičkové. Ústřední postavy příběhu dohromady tvoří pětičlennou skupinu vědeckých superhrdinů, do níž patří moudrá sova Woobi, geniální kočka Felis, vynalézavá krysa Rody, mocný čolek Tritus a nebojácná liška Eli.

Každý ze Strážců sám o sobě, svým charakterem a činnostmi, představuje danou expozici Pevnosti, každý z nich je symbolem vědy a poznání. Hra má aktuálně podobu dvacetistránkového průvodce a obsahuje vtipnou a hravou sérii úkolů, které rozvíjí příběh Strážců poznání, zároveň ale všechny logické hádanky a kvízy přirozeně váží k ústředním expozicím muzea.

Omalovánka 2
Strážci Poznání Plakát
Omalovánka 3
 DSC5579
 DSC5684
 DSC5767
 DSC5872

Vědecká party

Pro všechny malé vědce-oslavence


Muzeum vědy se může rázem proměnit v dějiště kouzelné party Vašeho malého oslavence. Sestavíme pro děti nezapomenutelné odpoledne prosycené zábavou i poznáním. Vybrat si můžete rovnou ze dvou speciálních balíčků.

PARTY POZNÁNÍ (1 dítě = 220 Kč)
 • Speciální návštěva 2 expozic interaktivního muzea
 • Gyroskop – trenažér pilotů a astronautů
 • Pevnostní kvíz
 • Planetárium
 • Hry, hudba, tanec
MEGA PARTY POZNÁNÍ (1 dítě = 350 Kč)
 • Speciální návštěva 2 expozic
 • Gyroskop – trenažér pilotů a astronautů
 • Pevnostní kvíz
 • Planetárium
 • Hry, hudba, tanec
 • Chemická show

Objednávky přijímáme od 5 dětí a více. Oslava v pracovním týdnu = 20 % sleva. A můžeme vám také zajistit profesionálního fotografa. Kontakt na koordinátorku: Sabina Krčmová: vedecka.party@pevnostpoznani.cz