Web Analytics

Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /web/htdocs4/pevnostpoznanicz/home/www/wp-content/themes/pevnost/vendor/yootheme/theme/platforms/wordpress/src/Wordpress/MenuWalker.php on line 8

Registrujte své děti na jarní příměstský tábor a vědecké kroužky. Chystáme dobrodružnou cestu za poznáním!

Milé děti, pokud vás baví věda a Pevnost poznání, máme pro vás radostnou zprávu! Od února 2020 můžete opět pravidelně navštěvovat naše báječné odpolední kroužky anebo se přihlásit na příměstský tábor, který se bude konat v době jarních prázdnin okresu Olomouc. Řekněte to svým rodičům:) Moc se na vás těšíme!

REGISTRACE ZDE

PŘÍRODOVĚDNÝ KROUŽEK
Chodíte rádi do přírody? Zajímá vás svět kolem vás? Pak je tento kroužek určen právě vám. Prostřednictvím zábavných experimentů a interaktivních her objevíme její zákonitosti a odhalíme některá přírodní tajemství. Vše si vyzkoušíme, osaháme a zjistíme, co a jak funguje. Vždyť věda je přeci zábava! Příroda se neustále mění a vyvíjí. Práce přírodovědce začíná pozorováním a zkoumáním nejrůznějších jevů, nerostů, rostlin a živočichů. Některá pozorování budeme realizovat přímo v terénu (pokud to jen trochu počasí dovolí) a některá pak v prostorách Pevnosti poznání. Těšit se můžete také na řadu zajímavých pokusů v naší biologicko-chemické laboratoři.

Cílová skupina: 6-8 let
Termín: úterý, 15.30 -17.00 (11. 2-5. 5. 2020)
Počet lekcí:12
Cena:1 320Kč
Kontaktní osoba: Alena Vláčilová
E: biologie@pevnostpoznani.cz
T: +420 735 715 333

KLUB NADANÝCH DĚTÍ
Kroužek pro všechny zvídavé děti!  Můžete se těšit na různé aktivity z oblasti matematiky, u kterých uplatníte své logické myšlení a rozšíříte poznatky získané v rámci vyučování. Podíváme se například na kombinatoriku v hravé formě, vysvětlíme si její nejdůležitější závěry a zamyslíme se nad využitelností v běžném životě. Dále zaměstnáte ruce, zapojíte vlastní tvořivost a prostorovou představivost při tvorbě vlastních výtvorů, jenž vás můžou posunout blíž k tomu být ecofriendly. A v neposlední řadě si z fyziky vyzkoušíte jednoduché i složitější pokusy a pokusíte se o jejich vysvětlení i pomocí teorie získané ze školy.

Cílová skupina:9-12 let
Termín: čtvrtek, 15.30-17.00 (13. 2.–7. 5. 2020)
Počet lekcí: 12
Cena: 1 200Kč
Kontaktní osoba: Jakub Ivanič
E: knd@pevnostpoznani.cz
T: +420 721 371 307

HRAVÉ DĚJINY
Víte, jaký je rozdíl mezi dějepisem a historií? Dějepis nám vypráví poznatky, které získali historici. Ale jak je získali, a co vše se kvůli tomu museli naučit, to už nám často neřekne. V našem kroužku si vyzkoušíte, jaké to je “přemýšlet historicky”, tedy testovat pravěké technologie, zkoušet psát prastará písma na původní materiály, vytvářet si šlechtické erby podle neopomenutelných pravidel, poznávat architekturu a umění kolem nás, přibližovat se každodennímu životu a chápání obyčejných lidí minulosti, ale třeba i skrze videohry zjistit, jaké to je rozhodovat nad osudy milionů lidí z křesla bezpečného krytu. V lekcích si projdeme celé lidské dějiny po tematických blocích a vždy si budeme klást základní a nejdůležitější otázku: “Proč tomu tak bylo?”

Cílová skupina: 9-12 let
Termín: úterý, 15.30-17.00 (11. 2.-5. 5. 2020)
Počet lekcí: 12
Cena: 1200 Kč
Kontaktní osoba: Tomáš Arnold
E: historie@pevnostpoznani.cz
T: +420 735 715 336

POZOR!!! Registrace platí pouze pro nové zájemce. Děti, které už naše kroužky navštěvují, pokračují automaticky dál 🙂

PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR SE STRÁŽCI POZNÁNÍ

Pro děti od 8 do 11 let.

V rámci pětidenního programu se podíváte do všech expozic interaktivního centra. V každé sekci na vás čekají jiné aktivity. A na co se můžete těšit? 

Expozice Živá voda

Oheň, voda, země, vzduch – přírodní živly, které nás neustále obklopují a ovlivňují naše každodenní životy. Společně se podíváme na neuvěřitelné přírodní síly a odhalíme jejich zákonitosti a tajemství. Těšte se na zábavné experimenty a hry.

Expozice Světlo a tma

Během fyzikálního dne se stanete malými astronauty a astronomy. A jak už to tak při výcviku bývá, bude zapotřebí otestovat vaši fyzickou i psychickou kondici!

Expozice Rozum v hrsti

Celý svět je jeden velký HlavoLam! My však zjistíme, že si nad ním nejen hlavu nezlomíme, ale naopak tělo i mysl pobavíme:)

Expozice Věda v Pevnosti

Armáda to není jenom válčení, což platí dnes stejně jako v historii. To, jak jste se do armády dostali, co jste v ní dělali, co jste jedli a nosili, to vše se neskutečně změnilo! Na chvíli se stanete vojáky a prožijete neuvěřitelné životní příběhy členů olomoucké posádky z dob Marie Terezie.

A co navíc? Kromě nových kamarádů poznáte i skutečné superhrdiny! Neohrožení Strážci poznání vás budou provázet každý den. Pomůžete jim odhalit pravdu ve světě vědy?

Termín: 3. 2. – 7. 2. 2020
Cena: 2390 Kč
Počet dětí: 29
Kontaktní osoba: Jitka Doležalová
E: jitka.dolezalova@upol.cz
T: 7749863

REGISTRACE ZDE