Web Analytics

Planetárium bude mimo provoz 11. 2. až 28. 2. 2019 a celá Pevnost poznání bude 25. až 28. 2. 2019 zavřena z důvodu natáčení pořadu ČT.

Povídání u krmítka se špičkovými dalekohledy Meopta. Každý pátek u Pevnosti poznání

Už jste si pověsili krmítko pro ptáčky? Ne? Tak přijďte k nám do Pevnosti a inspirujte se výstavou Ptačí zima. V přízemí najdete různé typy krmítek od mnoha výrobců i vlastnoručně vyráběných. Nachystali jsme pro vás i speciální ptačí „Food Festival“, abyste věděli co vašim zvířecím strávníkům do krmítka podstrojit. Přijďte se podívat na různé dobroty, které ohodnotila naše odborná ptačí porota.

Za budovou Pevnosti je opět naše Krmítko poznání. Ptačí strávníky můžete sledovat nepřetržitě přes webkameruV minulých letech jsme zaznamenali přes 20 ptačích druhů, ale často nás navštěvují třeba i veverky a zajíci z areálu Korunní pevnůstky a Botanické zahrady – Rozária. 

A chcete se naučit poznávat ptáčky na krmítku? A vyzkoušet si k tomu opravdu excelentní dalekohledy, které používají profesionální ornitologové? Každý pátek ( kromě 8.února) si to můžete zkusit se zkušenými zoology: 10.00 -12:00 a 14-16:00 u Krmítka poznání. A díky spolupráci s přerovskou firmou Meopta pro vás máme nachystanou opravdovou lahůdku – budete si moci vyzkoušet několik typů nejlepších českých dalekohledů!  V případě špatného počasí budeme mít v Laudonově sále nachystaný komentovaný velkoplošný živý přenos z našeho Krmítka poznání. Povídání u krmítka bude každý pátek do konce března!                                                                          

Naše Krmítko poznání je umístěno u levého rohu budovy Pevnosti pod první vzrostlou lípou. Budeme rádi, když se na naše opeřené i chlupaté strávníky přijdete podívat osobně — krmítko je volně přístupné a můžete do něj kdykoliv přispět. Naši ptačí sousedé vám budou vděční zejména za slunečnici, ovesné vločky, ořechy, jablka (i starší, nebo sušená), sušené jeřabiny a další bobule, ale i třešňové nebo jiné pecky, a pokud chcete ptáčkům vystrojit skutečnou hostinu a máte tu možnost, pak moučné červy nebo jiný chovný hmyz (případně třeba starší ovesné vločky, do kterých se vám pustili moli.

A kdo by si chtěl z návštěvy odnést i něco na památku, máme pro vás stále k zakoupení výběr z nabídky našich partnerů – kvalitních krmítek od české firmy Plastia, „exkluzivní“ krmivo pro ptáčky od Zelené domácnosti  a mnoho materiálů s ptačí tématikou od České společnosti ornitologické. Plyšoví zpívající ptáčci, CD, odznáčky, pexesa, plakáty i další originální dárky od ČSO už na vás na Pevnosti čekají. Zakoupením některého z materiálů navíc získáte nejen originální dárek, ale přímo podpoříte i praktickou ochranu ptáků.