Web Analytics

Voda, základ života! Poznávejte s námi její neuvěřitelné vlastnosti

Milí návštěvníci, zveme vás na popularizační akci Voda, základ života, kterou jsme pro vás připravili od 12. do 27. listopadu v Pevnosti poznání. V expozicích a vědeckých dílnách si vyzkoušíte řadu interaktivních aktivit, které vás pobaví, ale také se dozvíte něco nového o vodě, která se zemskou atmosférou tvoří základní podmínky pro existenci života na Zemi.

Vědecké dílny

Během listopadových vědeckých dílen společně nahlédneme na jedinečné vlastnosti této mimořádné kapaliny. Že nevíte, co to je „karteziánek“? V kreativní dílně si vyzkoušíme jednoduchý pokus, při kterém se dozvíte, jak funguje Pascalův a Archimedův zákon. V chemické laboratoři se podíváme na to, co všechno tato zdánlivě obyčejná kapalina skrývá, kde se nachází a jednoduchými experimenty si dokážeme, že je vskutku výjimečná.

Expozice Živá voda

  • Tvorba chromatografických kytiček
  • Projekce filmů (Magické hlubiny, periodická tůň)
  • Mikroskopy
  • Lov ryb

FlowBox – jednoduché pokusy (vzlínavost, povrchové napětí vody, hustota vody, sanilita moří)

Magic box (kvíz na dané téma)

Do historie!

Co byste dělali, kdybyste žili ve 13.století a přišla velká povodeň? Vžijte se s námi do role historických postav a vyřešte nadčasové problémy z dobové perspektivy. Za efektivní spolupráci dostanete malou odměnu.

MÁME PRO VÁS ZAJÍMAVÝ TIP ⇓

Věděli jste, že v Přáslavicích se nachází jeden z největších zpřístupněných bunkrů v ČR, s plochou neuvěřitelných 10.000m2? 

Můžete jej navštívit 17. listopadu i v dalších dnech. Termíny speciálních prohlídek najdete zde.

V prostorách přáslavického bunkru se mimo jiné nachází aquaponická farma, první svého druhu spuštěná na území České republiky. Tento unikátní systém kloubí chov ryb a produkci zeleniny do jednoho vyváženého systému.