Web Analytics

Užijte si u nás podzimní prázdniny a přijďte se bát do strašidelné Pevnosti duchů

Na podzimní prázdniny od 26. října do 30. října jsme pro vás připravili speciální program! Kromě našich klasických expozic se můžete účastnit mise Strážců poznání a splnit zajímavé výzvy a úkoly. Pomocí virtuální reality se ocitnete v jiném světě, odhalíte tajemství buňky nebo se vrátíte do minulosti a v roli dělostřelců nabijete dělo k obraně Olomouce. Stačí si na kase vyzvednout hrací kartu a vydat se za dobrodružstvím!

A nezapomeňte! V pátek a sobotu (28. a 29. října) se naše science centrum promění v zázračnou Pevnost duchů. Budeme mít otevřeno výjimečně po setmění!  Až do 22 h na vás čeká strašidelný doprovodný program a duchaplné aktivity ve všech expozicích. Provedou vás jako vždy duchové a strašidla! Kdo přijde v kostýmu, má slevu na vstupném a zaplatí pouze 100 korun do všech expozic. 

Program v Pevnosti poznání 

Mazlíčci čarodějnic

(pouze v sobotu 29.října)
Přijďte se seznámit s mazlíčky čarodějnic a dozvědět se nejen o jejich biologii očima moderní vědy, ale i o tom, jak tito úžasní tvorové ovlivnili lidskou historii i fantazii!

16:00 O sovách

18:00 O netopýrech

20:00 O havranech/krkavcích

Každá přednáška bude na 30-45 minut. Těšit se můžete i na živé netopýry. 
přednáší Evžen Tošenovský (zoolog ČSO, ČESON, PřF UP Olomouc)


Alchymistova úniková hra
Uvězněni v čase. Na místě, kde se přítomnost střetává s historií. Zvládnete jít po stopách bájného alchymisty, cestou časem až do moderní chemické laboratoře? Odhalte historická propojení mezi vědou a nadpřirozenem! Pomocí kouzelných chemických experimentů vyřešte záhadu a unikněte z Alchymistovy dílny. (30 minut/hra pro 20 účastníků – rezervace času na místě v pokladně PP)

Stezka odvahy
Stezka odvahy a její nástrahy, výzvy a překvapení! Postavíte se strachu čelem a překonáte všechny části cesty nebo utečete? Stezka začne po setmění v cca 17 hodin.

Jak pokořit gravitaci? Levitací!
V expozici Světlo a tma se těšte na fyzikální pokusy, nad kterými bude rozum stát. Nebo spíš létat úžasem?

Temná turistika
Kvíz na téma temná turistika (cestování do zeměpisných míst spojených se smrtí a utrpením).

Od alchymie k chemii
Vydejte se s námi na podivuhodnou cestu časem. Říjnové vědecké dílny jsme zaměřili na historii chemie-konkrétně na přerod alchymie (vědy kouzelníků a šarlatánů) v chemii, jako vědu samotnou. Těšte se na ukázku střelného prachu nebo přípravu zlata či stříbra z obyčejných levných kovů. Představíme si historické využití chemických „vychytávek“ v domácnosti, ale i postupy, které se využívají dodnes. Z kreativní dílny si potom odnesete klíčenku s vlastnoručně vyrobeným „zlatem“.

Upíři v utajení!
Soutěž na krvelačné téma pro malé i velké odvážné návštěvníky. Víte, jak zaručeně rozeznáme upíra od člověka? Vydejte se po záhadných indiciích a odhalte upíří tajemství! Jako odměnu si domů odnesete malý dárek.

Strašidelné malování na obličej pro děti i pro dospělé.
Pátek 12:00 – 20:00 hod
Sobota 15: 00 – 20:00 hod

A pozor – speciální program pro vás máme i v našem digitálním planetáriu, program zde