Web Analytics

Zveme zvídavé seniory do vzdělávacích kurzů v Pevnosti poznání

Aktivní senioři, kteří chtějí trávit volný čas v inspirativním prostředí Pevnosti poznání Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého, mají jedinečnou příležitost přihlásit se do zájmového kroužku Letokruhy nebo do vzdělávacího kurzu Blízká setkání třetího věku. 

Aktuálně se můžete přihlásit do kroužku LETOKRUHY.

Registraci najdete ZDE.  

Kroužek bude v science centru každé pondělí od 15.30.

Zajímají vás nové pohledy na historii a současnost? Máte otázky k dynamice, jenž hýbe společností? V Letokruzích se budeme společně učit zkoumat minulost, přítomnost a budoucnost za pomocí nejmodernějších technologií a metod společenských věd. Vyzkoušíme si práci s textovou i obrazovou umělou inteligencí a zhodnotíme, jaké budou dopady jejich využívání na historii ve veřejném prostoru. Vyzkoušíme si analýzy filmů, obrazů, hudby či komiksů jako historických pramenů. Podíváme se na podoby a účel památníků a navrhneme v 3D modelovacím programu vlastní podobu. To a mnoho dalšího čeká na všechny aktivní seniory!
 

Od 23. ledna od 9 hodin se můžete přihlásit od kurzu Blízká setkání třetího věku

Kurz je určený pro všechny zájemce, kteří se chtějí dozvědět něco nového z oblasti fyziologie lidského těla, trénování paměti, zdravého životního stylu a správného pohybu. V inspirativním prostředí science centra mohou navázat nová přátelství a smysluplně trávit volný čas ve společnosti svých vrstevníků.

Kurz pro seniory se koná od 20. února každé pondělí a jeho účastníci se podívají do interaktivních expozic popularizačního centra Přírodovědecké fakulty UP. Budou mít příležitost vyzkoušet si i jednotlivé exponáty a také se budou učit v obřím modelu mozku, kde zjistí, jak tento super počítač lidského těla funguje, jak jej trénovat a využívat ke spokojenému životu. 

FOTOGALERIE Z ROKU 2022