Web Analytics

Přijďte se podívat na dýňové exploze a tajuplná zvířata

Od pátku 28. do neděle 30. října 2016. Tři strašidelné dny v Pevnosti strašidel, magie a vědy. Chystáme pro vás nefalšované upíří experimenty, dýňové exploze, tajemné boxy s hady a pavouky, výrobu kostlivců, ale také hororový vesmír nebo popularizační přednášku o původu strašidel. Děti, které k nám dorazí v tematických kostýmech, budou mít vstup zadarmo. V sobotu pro vás navíc otevřeme až do 20.00! Sledujte aktuality i na facebookové události

 

Překonejte svůj strach!

Štíři, hadi a pavouci! S řadou z nich se v pátek a sobotu setkáte tváří v tvářSpolečnými silami zboříme celou řadu pověr, které o nich nepřetržitě kolují. Jsou vážně tak studení, slizcí, podivní či dokonce přímo nebezpeční? Naše tajemné boxy prověří vaši odvahu a kuráž. Pomůžeme vám zbavit se vlastního strachu a fóbií, ale také ve vás probudíme zvíře, které se odjakživa skrývá v každém z nás.

Pořád to nestačí?
V takovém případě vězte, že se proměníte ve Spider-Many a vrhnete se do konstrukce vlastních originálních pavoučích sítí.Hororový vesmír

Vězte, že v celém vesmíru se nachází nespočet tajemných, temných, v každém případě podivuhodných objektů, které vám představíme právě o tomto sobotním večeru. Zkrátka a dobře – těšte se na stezku odvahy v zákulisí našeho planetária (sobota od 16h do 20h).

Pořád to nestačí?
Pak se seznámíte s astronomy rudolfínské doby. A poznáte dovednosti tehdejších alchymistů.


Vy…a duchové!

Jakmile budete během víkendu kráčet po Pevnosti, dávejte si dobrý pozor na naše všudypřítomná strašidla! Aniž byste si toho všimli, mohou vás z ničeho nic lapit a spoutat lanem. Bude záležet pouze a jedině na vaší šikovnosti a vynalézavosti, zda se z nich dokážete vysvobodit.

Pořád to nestačí?
A co když prozradíme, že díky geometrickým útvarům objevíte ve čtvercové síti halloweenské překvapení. Anebo vám pomůžeme rozluštit tajemství opravdu netradičních šifer.Upíří chemie

V laboratořích Pevnosti se těšte na plnokrevné upíří experimenty! Vyvoláte ducha z chemické baňky, na vlastní kůži poznáte dotek suchého ledu a ponoříte se do oblaku magického dýmu. Za dobrého počasí se navíc dočkáte venkovních hrátek s ohněm nebo dýňových explozí ( sobota a neděle od 11h, každou celou hodinu).

Pořád to nestačí?
Stranou strašidelného dění nebude ani naše Vědecká výtvarka! Ta se promění v prostředí plné chrastících koster. Samotní kostlivci navíc budou svítit i uprostřed úplné tmy a temnoty. Kdysi totiž vypili tajný lektvar z uranu, který namíchala sama kočičí vědkyně Felis, členka našeho vědeckého týmu superhrdinů Strážci poznání. Zaručujeme jediné – každý si z výtvarky odnese svého vlastního strašidelného kostlivce.


O původu strašidel

Jak vznikaly představy o hejkalech, vlkodlacích, bludičkách a jiných strašidlech? Která zvířata, vzácná onemocnění a přírodní jevy stály u jejich zrodu a inspirovaly lidskou představivost? Proč se v pohádkách vodníci umí přeměňovat v koně, upíři se bojí česneku a vlkodlaci musí umět kotrmelec? Odpovědi na otázky vám v neděli přinese právě tato popularizační přednáška zoologa a antropologa Evžena Tošenovského.

KDY: v neděli 30. října od 14:00 do 15:00 (pro děti), od 16:30 do 18:00 (pro dorost a dospělé)
KDE: Pevnost poznání (areál Korunní pevnůstky Olomouc, 17. listopadu 7)

 

A BUDOU I NETOPÝŘI! 
Je to tak, stranou nezůstanou tajuplní netopýři ani majestátní sovy! V neděli od 15h do 16:30 – tedy přesně mezi oběma strašidelnými přednáškami – budete mít všichni možnost seznámit se s živými okřídlenými (a krásnými!) strašidly – s netopýry a sovami ze Záchranné stanice ORNIS.


Těšíme se na vás!
A tady je veškeré info o vstupném a otevírací době: