Ve dnech 17. – 18. června bude jádro Olomouce znovu pulzovat pro vědu a vzdělávání obecně. Oblíbený Veletrh vědy a výzkumu Univerzity Palackého vám otevře brány přírodovědecké fakulty, Pevnosti poznání, ale také prastaré barokní prachárny. 57 interaktivních stánků a expozic má znovu potenciál strhnout k zápalu pro vědu snad všechny věkové kategorie.
SEZNAM STÁNKŮ NAJDETE AŽ ZCELA DOLE.
POZNÁNÍ VÁS NEMINE!:)
Všechny cesty vedou na Přírodu! V pátek bude pozornost směřovat především do moderní stavby přírodovědecké fakulty, která od 9:00 do 16:00 poskytne útočiště desítkám popularizačních stánků z dílen jednotlivých kateder. Figurovat tu budou třaskavé chemické pokusy, fascinující optické a fyzikální efekty, ale návštěvníky zároveň nemine ani budoucnost robotiky nebo návštěva rostlinného kosmu. Vyzkouší si i práci s termokamerou, projdou laserovým bludištěm, budou si moci změnit hlas k nepoznání, vyrobit organické zlato nebo třeba objevit zajímavé online geohry.
„Veletrh vědy a výzkumu již neodmyslitelně patří mezi významné akce pro popularizaci vědy, kterou na přírodovědecké fakultě děláme na špičkové úrovni. Děti i dospělí se zábavnou formou seznámí s jednotlivými vědními obory a zjistí, že věda je velmi prospěšná i dobrodružná. Naše vědce bádání baví a vedle profese je často jejich celoživotním koníčkem. Takže nepochybuji, že svůj zápal přenesou i na návštěvníky,“ říká děkan přírodovědecké fakulty Ivo Frébort.
3D tiskárna i setkání s netopýry
Interaktivní muzeum vědy Pevnost poznání v pátek (9:00 – 17:00) i v sobotu (9:00 – 18:00) svých 5 ústředních expozic (během veletrhu za 50 Kč) pro změnu ozdobí zbrusu novým exponátem v podobě 3D tiskárny, ale zaujme i komentovaným pozorováním hvězdné oblohy ve svém digitálním planetáriu. Chybět nebudou ani prezentace nového projektu olomoucké zoologické zahrady, výtvarně-vědecká dílna pro děti, přednáška o životě a ochraně netopýrů (za jejich osobní účasti), anebo dobrodružný průzkum virtuální reality prostřednictvím nejnovějších technologií světové společnosti Google.
„Ve stánku projektu E-Bezpečí se návštěvníci seznámí s aktivitami zaměřenými na prevenci rizikového chování na internetu (kyberšikana, kybergrooming, sexting, rizika sociálních sítí apod.), vyzkouší si např. rozpoznávání internetového abuzéra či odhalí falešné profily. Současně si mohou vyzkoušet např. brýle pro 3D virtuální realitu Oculus Rift či Google Cardboard, otestovat si také mohou hybridní brýle Google Glass XE. Všechny výše uvedené produkty lze využít jak k zábavě, tak i poučení,“ láká na program Kamil Kopecký z pedagogické fakulty.
Historická sobota Sobota bude zase pro změnu patřit fanouškům historie. Vtahovat do svých útrob bude ve vzácném areálu Korunní pevnůstky jak zmiňovaná Pevnost poznání, tak ojedinělá prachárna neboli zrekonstruovaná barokní stavba z druhé poloviny 18. století, jejíž dějepisné expozice krásně doplňují právě ty v Pevnosti. Otevřena zůstane až do 17:00.
5 000 milovníků vědy
Loňská epizoda svátku vědy a výzkumu, jehož existence v Olomouci započala v roce 2001, zaujala 5 000 zvědavců a vědeckých nadšenců, od rodinných výletů až po školní výjezdy z celého Olomouckého kraje. Letošní, v pořadí již patnáctý Veletrh vědy, má šanci úspěch zopakovat.
Vibrující plakát O vzniku vizuální identity letošního ročníku Veletrhu vědy mluví přímo jeho strůjce, grafik Radim Měsíc z Univerzity Palackého: “Vycházel jsem z elektronických amplitud. Chtěl jsem se vyhnout konvenčnímu zobrazení pulzu, a tak jsem nakonec post-produkčně rozvibroval plakát jako celek. Původně jasně definované hrany a grafika plakátu díky tomu dostaly novou dynamiku a jeho obsah se tak doslova posunul o trochu dál.”
PŘIPRAVTE SE, PROGRAM UŽ JE TADY…
Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci (17. listopadu 12)
BARVA V CHEMII V experimentu Modrotisk si můžete vyrobit vlastní modrou fotografii stejným postupem, kterým si lidé fotky dříve (v 19. století) zpracovávali sami. Změna barvy směsi pomáhá chemikům rozpoznat jednotlivé látky, např. v experimentu Barevná baňka se přítomnost kyslíku ve vzduchu prokáže změnou zbarvení roztoku, který obsahuje hroznový cukr (glukosu) a barevný indikátor. V dalším experimentu si neviditelným inkoustem napíšete tajný text nebo nakreslíte obrázek, který po zaschnutí nikdo neuvidí. Odtajnit ho můžete jen vy, když papír postříkáte kouzelným činidlem.
CO VŠECHNO PROZRADÍ CHEMIE Alchymistické křížovky jsou zajímavé tím, že je vyluštíte jedině pomocí barevných chemických reakcí. Princip chromatografického dělení směsí si můžete vyzkoušet v experimentu Chromatografie – barvy cestují, když si vymalujete obrázek barevnými fixy a necháte vodu či ethanol dokončit vaše výtvarné dílo – některé barvy se začnou rozdělovat na jednotlivé složky. Duha se nemusí tvořit jenom na obloze při vhodném počasí. Vyzkoušíte si připravit duhu „chemickou“ za pomoci přírodních barviv obsažených např. v rajčatech. Také si zde můžete namíchat vlastní vůni.
KLUB DESKOVÝCH HER DoUPě Olomouc Prezentace moderních společenských deskových a karetních her – přijďte si otestovat svůj postřeh, vědomosti nebo třeba schopnost plánovat dopředu a přizpůsobit se situaci. Určitě si najdete svoji oblíbenou kategorii.
UP CROWD Stánek studentského spolku popularizace vědy UP Crowd. Uvidíte zde množství chemických či fyzikálních pokusů a budete se s námi bavit vědou. Kromě toho se u tohoto stánku budete moci vyfotit v „kosmonautovi“ a využít možnosti exkurze do sousední budovy Společné laboratoře optiky, ve které bude k vidění laserový mikroskop a laserové řezání.
2. PODLAŽÍ
GEOGRAFIE ANEB POZNÁVÁME SVĚT Přijďte se k našemu stánku seznámit s blízkými a dalekými kouty světa, ověřte si úroveň svých geografických znalostí a vyzkoušejte si práci s různými přístroji, jako je termokamera, anemometr a další.
ROZVOJOVÉ SVĚTY Pojďme se společně podívat, jak se žije lidem v různých koutech planety. Součástí stánku budou soutěže, vědomostní kvízy, ale i zajímavé informace, jak Česká republika ovlivňuje svět kolem nás.
CHEMÍČKOVO POKUSNIČENÍ V rámci tohoto stánku se můžete těšit na Chemíčkovy bubliny, aromakvíz, soutěž ve vážení a pipetování nebo třeba na ultrazvukové čištění šperků a brýlí.
CHEMÍČKOVY HÁDANKY
Doplňte s námi periodické tabulky na základě veselých říkanek. Dále na vás čeká Chemíčkova křížovka, Chemíčkova zahrádka či nafukování balonků.
PROGRAMOVÁNÍ S iBOTEM Malí i velcí zájemci o programování si mohou vyzkoušet, jak snadné nebo naopak obtížné může být řízení virtuálního robota iBota prostřednictvím jednoduchých programů sestavených z několika málo druhů instrukcí (vpřed, otočit vlevo, vpravo, atd.). Komu se povede efektivně projít bludištěm a posbírat při tom všechny značky?
ZEYERÁČCI Chcete si pohrát s magnety nebo vyčistit kovovou minci? Tak neváhejte a navštivte náš stánek! Zvládnete pexeso nebo poskládat obrázek na interaktivní tabuli? To vše si můžete vyzkoušet v učebně 2.004! Osmisměrky i šifry pro návštěvníky připravili žáci Zeyerky.
ASTROČÁSTICE Stopy částic kosmického záření prolétávajícího kolem nás vám ukáže moderní částicová kamera s křemíkovým čipem, a to v reálném čase. Současně na vlastní oči spatříte dráhy částic v kapesní verzi mlhy na stole.
3. PODLAŽÍ
ORGANICKÉ EXPERIMENTY Návštěvníci uvidí mizející barvu nebo chemický maják, dále si budou moci bezbolestně zapálit ruku či změnit hlas k nepoznání. Trpělivý návštěvník si může zkusit vyrobit organické zlato a zvýšit tak svoje úspory do budoucna. A pokud bude mít někdo odvahu, může vyzkoušet, jaké je to při téměř -80°C bez rukavic.
SUPRAVODIVÁ LEVITACE A JINÉ EXPERIMENTY V rámci tohoto stánku se budete moct podívat na to, jak nanomateriály mění náš svět. Uvidíte například létající magnet, ukázku čištění vody pomocí nanočástic, ale také si budete moct doslova na vlastní kůži vyzkoušet mrazivou sílu kapalného dusíku (-200°C).
ČÁSTICE, KTERÉ (MAKRO)SVĚT NEVIDĚL Výprava do tajuplného světa nanočástic, kde mimo jiné uvidíte i žluté stříbro, červené zlato a hořící železo.
UHLÍK – NAŠE SUPERSTAR Objev vedoucí k Nobelově ceně na vlastní kůži. Vyzkoušejte si těžkou práci vědce a precizní práci s izolepou. Spatříte grafen a uhlíkové tečky. A to pěkně zblízka!
TAJEMSTVÍ SVĚTA NANOVLÁKEN Nanovlákna jsou ve své podstatě velmi tenká vlákna – o průměru od několika jednotek nanometrů (10-9m) po jednotky mikrometrů (10-6m) – které historicky uměl utkat jen pavouk. Jeho vlákna vynikají svou pevností a díky své velikosti mají obrovskou plochu povrchu, která je nesrovnatelná s klasickými vlákny dostupnými v našem makrosvětě. Až příchod nanotechnologií otevřel dveře i do původně výhradně hmyzího světa. Pomocí elektrostatického zvlákňování jsme dnes schopni pracovat lépe než pavouk. Vlákna totiž dokážeme modifikovat pro různé potřeby (filtrační membrány, léčbu popálenin aj.) a dokážeme je využívat nejen k lapení kořisti.
4. PODLAŽÍ
BIOFYZIKÁLNÍ HRÁTKY SE SVĚTLEM Světlo je všude kolem nás, je to náš společník při bdění. Jsme na světlo natolik zvyklí, že ho bereme jako samozřejmost a nepřemýšlíme o něm. Každý z nás ví, že světlo může mít různé barvy, ale rozumíme skutečně tomu, jak se barvy skládají? Uvědomujeme si, že bílá barva je kombinací všech ostatních barev? Stánek bude zaměřen na demonstraci spektrálních vlastností světla, rozklad bílého světla na jednotlivé barvy. Dále bude vysvětleno a demonstrováno skládání barev společně s vysvětlením dvou základních barevných modelů (RGB, CMYK).
EXPERIMENTY S FYZIKOU
Ukázka měření s různými senzory, nové materiály, nanotechnologie.
FOTOSYNTÉZA Rostliny využívají k výrobě látek potřebných ke svému růstu a životu světelnou energii. K záchytu světelné energie slouží barvivo chlorofyl, díky kterému mají rostliny zelenou barvu. Část pohlcené energie, která se nespotřebuje na fotosyntézu, je vyzářena zpět (jde o tzv. fluorescenci chlorofylu). V listu je chlorofylová fluorescence velmi slabá, takže ji okem nevidíme. Pokud ale z listů připravíme chlorofylový extrakt, můžeme fluorescenci uvidět. Při fotosyntéze rostliny jako vedlejší produkt vytvářejí kyslík. Pokud je rostlina ponořena ve vodě, můžeme pozorovat uvolňování kyslíku ve formě bublinek. Kromě světla potřebuje rostlina ke svému životu vodu. Ukážeme si, jakou rychlostí rostliny pijí a čím je ovlivňována.
PULZUJÍCÍ ŽIVOT
Ukázka náplně ekologie jako oboru a dovezeme i živá zvířata!
BUĎ GEO S KATEDROU GEOINFORMATIKY Na stánku geoinformatiky se můžete těšit na zajímavé online geohry, dřevěné puzzle států Evropy, geocaching, poznávání míst na družicových snímcích, tyfloatlas a mnoho dalšího.
5. PODLAŽÍ
HRÁTKY S GEOMETRIÍ Přijďte si k tomuto stánku vyzkoušet nejrůznější hlavolamy, křížovky či netradiční úlohy.
TROCHU JINÁ MATEMATIKA Přijďte proniknout do světa matematiky a přesvědčit se, že nemusí být vůbec nudná. Pomozte nám vytvořit co nejkošatější fraktálový strom. Připraveny jsou pro vás také nejrůznější hádanky, logické úlohy a hlavolamy. Pojďte vyzkoušet svoje schopnosti. Těšíme se na vás!
ENGLISH FOR FUN Chcete si ověřit své znalosti angličtiny zábavnou formou? Zastavte se u stánku English for Fun, kde na vás čekají různé kvízy, křížovky a hry pro všechny věkové kategorie, méně i více zdatné v angličtině, a to z oblasti přírodních věd i každodenního života. Ty nejšikovnější z vás čeká sladká odměna.
EXPERIMENTÁLNÍ BIOLOGIE
Barvy, jak je neznáte. Přijďte k našemu stánku zjistit, jaká barviva obsahuje například zelený list nebo lentilky.
OPTIKA – SVĚTLÁ STRANA Nenechte se oklamat svými smysly, projděte laserovým bludištěm a procvičte si dovednosti, díky kterým se z vás jednou může stát tajný agent.
OPTIKA – TEMNÁ STRANA
Proplujte barevným spektrem, užijte si světelné představení a rozkódujte tajné zprávy pomocí speciálních vlastností světla.
6. PODLAŽÍ
HLAVOMORNA Přijďte si provětrat mozkové závity při řešení logických hádanek a úkolů, skládání tangramů a skládaček, hraní stolních her a řešení nejrůznějších hlavolamů.
PŘED BUDOVOU – SMĚREM OD ROZÁRIA
PEKLO NA STOLE Zastavte se podívat na bengálské ohně (ukázka hořlavých směsí).
GEOLOGIE – CESTA DO STŘEDU ZEMĚ Víte, jak vypadá třeba křemen nebo žula? Přijďte zjistit, jak jste znalí minerálů a hornin k našemu stánku. Navíc si budete moci vyzkoušet vyrýžovat „zlato“ a ukážeme vám, jak funguje seismická aparatura v módu měření šumu, který bude vznikat průchodem a poskakováním kolem linie, kde budou umístěna měřicí čidla.
ZA BUDOVOU – SMĚREM OD VYSOKOŠKOLSKÝCH KOLEJÍ
V CHEMII TO HOŘÍ, BOUCHÁ Na tomto stánku budete sledovat hořící gumové medvídky, připravíte si faraónova hada, který bude vylézat rovnou z desky pracovního stolu. Nebude se však jednat o živého tvora, ale o produkt chemické reakce, který svým tvarem hada pouze připomíná. Vyzkoušíte si, jak hoří střelná bavlna – nitrocelulosa, která má široké využití ve zbrojním průmyslu – je součástí bezdýmného střelného prachu používaného v nábojích.
CESTA DO ZASLÍBENÉ ZEMĚ KINGDOM Vyzkoušejte si na vlastní kůži, jak snadná/náročná může být cesta do země, kde vám nehrozí žádné nebezpečí. Na této cestě můžete ochutnat mezinárodní pokrmy a férovou kávu nebo čaj, poslechnout si příběhy skutečných lidí, kteří podobnou cestu mají za sebou, zažít zkušenosti těchto lidí i vizuálně skrze naši výstavu fotek a vyzkoušet si či získat nové znalosti a dovednosti. Kromě toho si budete moci prohlédnout i techniku armády, která v této zemi pomáhá udržet bezpečnost.
SLO
PULSNÍ LASER PRO VÝZKUM A VÝROBU Na tomto stánku – v laboratoři – se můžete těšit na ukázky zpracování materiálů laserovým svazkem. Neviditelné optické záření, soustředěné do stopy o průměru 0,2 mm, dokáže řezat tvary z kovových plechů, papíru nebo kůže a vyvrtá malé otvory i do keramických kachlů.
…A NAVÍC POKRAČUJE DÁL
Interaktivní muzeum vědy Pevnost poznání (17. listopadu 7)
MEOPTA – OPTIKA, s.r.o.
Vyrobíte si vlastní káču, která umí měnit barvy, stanete se svědky rozkladu bílého světla na barvy, vyrobíte si periskop, ocitnete se potmě s brýlemi pro noční vidění. A neminou vás ani všelijaké optické klamy a samozřejmě soutěže o ceny!
ŘASOVÉ BIOTECHNOLOGIE Vaší pozornosti neunikne model kultivace mikroskopických řas, ale i bohaté informační rollupy o řasových biotechnologiích.
E-BEZPEČÍ Prozradíme vám vše o bezpečnějším chování na internetu, osvětlíme pojmy jako kyberšikana, kybergrooming, sexting. A přímo do jádra virtuální reality vás vtáhneme brýlemi Oculus Rift! Předvádět ale budeme i Google Glass Explorer Edition, Google Cardboard či Xiaozhai Z3 VR Box.
ÚSTAV EXPERIMENTÁLNÍ BOTANIKY
Myslíte si, že je dědičná informace malá? Ukážeme vám obří model DNA, který bude měřit dva metry. Sestavili ho vědci z olomoucké laboratoře Ústavu experimentální botaniky. A stačilo jim k tomu pouze recyklovat na 80 plechovek a půllitrových plastových lahví. Kromě toho si můžete pod mikroskopem prohlédnout květ pšenice, vyzkoušet pipetování do gelu či správně zařadit různé druhy koření.
KATEDRA EXPERIMENTÁLNÍ FYZIKY Pro všechny milovnice a milovníky poctivých fyzikálních pokusů. Dojde na jiskrové výboje, Jákobův žebřík, Van de Graaffův generátor, pokusy s RGB reflektory, ale také na pokusy s tlakem a podtlakem ve vakuové vývěvě.
ZOO OLOMOUC Představíme vám významný projekt na ochranu přírody – projekt KUKANG. Jsme jeho hrdým partnerem a naplňujeme tím tak klíčovou roli moderních zoologických zahrad, jejichž filozofie je podpora ochrany zvířat in-situ, tedy v místě jejich přirozeného výskytu.
KŮŽE A PREVENCE NÁDORŮ
Seznámíme vás s opatřeními, která hrají roli v prevenci vzniku rakoviny kůže. Erudovaní pracovníci navíc budou připraveni poskytnout vám bezplatné vyšetření vašich vlastních (případných) kožních změn.
FTK A RADOST Z POHYBU
Představíme vám portál Radost z pohybu, jeho nabízené aktivity i půjčování krokoměrů. Pro všechny navíc uspořádáme krokovací soutěž s okamžitým promítáním výsledků na obrazovku!
MIMIKRY
Dávno před první armádní kamufláží se rostliny i živočichové stali mistry v napodobování a ukrývání. Odhalte jejich strategie a najděte je v jejich prostředí.
POZNÁVÁME SVOJE TĚLO Budete mít možnost si na základě jednoduchého měření udělat představu, kolik svalů, tuku, vody, či kostních minerálů obsahuje jejich vlastní tělo. Dozvíte se, jestli jejich biologický věk odpovídá tomu kalendářnímu a pokud ne, tak jak to změnit. Změříte si také krevní tlak nebo obsah kyslíku v krvi.
LÉČIVÉ HOUBY
Víte, co je mikro a makromycet, které se používají v terapii chorob? Přijďte za námi!
NADACE DEPOSITUM BONUM O tom, jak vzniká hudba a hudební nástroje.
DŮM PŘÍRODY LITOVELSKÉHO POMORAVÍ A SLUŇÁKOV
Poznejte luštěniny různými smysly. Přijďte se nakouknout, co nabízí Dům přírody Litovelského Pomoraví a nechte se do něj nalákat.
TRANSFUZNÍ ODDĚLENÍ FAKULTNÍ NEMOCNICE OLOMOUC Změříme vám tlak a pulz, předáme informace o dárcovství krve, ale připravujeme pro vás i “krvavý minikvíz” o hodnotné ceny plus dětské soutěže!
PESTRÁ MOZAIKA: ZAJÍMAVOSTI Z ŘÍŠE ROSTLIN
Říše rostlin je nesmírně krásná, bohatá a různorodá, proto je pro vás letos připravena celá mozaika botanických zajímavostí. Uvidíte rozmanité tvary a barvy semen nejen luštěnin pod vědeckou lupou, zažijete botaniku všemi smysly, prohlédnete si krásu rostlin pod mikroskopem. Dozvíte se, jak se pěstují rostliny ve zkumavkách nebo jak loví masožravky. Dobrodružství zážitků s katedrou botaniky!
SCIO ŠKOLA
Dozvíte se vše o nové základní škole v Olomouci. Okusíte matematiku metodou profesora Hejného a dostane se i na výrobu vlastních pomůcek pro výuku.
A15 – AKADEMICKÁ ČTVRTHODINKA
Prezentace neortodoxních popularizačních videí z dílny mladého týmu Filozofické fakulty UP. Připravený na vás bude i skvělý fotokoutek 🙂
CHEMICKÉ POKUSY Co dodat?
STEZKA PRO DĚTI S AUTISMEM
Vskutku výjimečný projekt, který si svou premiéru v Pevnosti poznání odbyl už letos v dubnu.
VĚDECKÁ VÝTVARKA
Nepřehlédnutelná vědecká výtvarka v plné polní! Včetně malování na vaše obličeje 🙂
HELLA AUTOTECHNIK NOVA s.r.o.
Světlo ve světlometech a technologie pro automobily zítřka. Názorné ukázky funkčních světlometů a tematické soutěže.
NÁŠ SOUSED NETOPÝR Fascinující svět létajících savců. Vše, co jste kdy chtěli vědět o životě (a ochraně) netopýrů, ale nevěděli, kde přesně pátrat. Čtěte nesmírně zajímavě BLIŽŠÍ INFO.
POPULÁRNĚ-NAUČNÁ VIDEA Animované krasojízdy, které vědecké poznatky přibližují lépe než celá řada výkladů!
STUDENT AGENCY Lídr v naší dopravě a cestovním ruchu. Letenky, autobusy, vlaky, zájezdy, jazykové a pracovní pobyty.
HMYZÍ SPECIALITY
FANTASTICKÉ KARTY OD IMAGLEE
Originální česká hra, která probouzí zvídavost. Kdo by nechtěl být king v češtině, matematice a kreativitě? Zajděte k nám na partičku karet … a třeba vyhrajete … Můžete se těšit na vyšperkované slovní, postřehové, vědomostní i matematické hry. Kdo dokáže s pomocí vylosovaných indicií vysvětlit zadaný vědecký pojem jako první?
…A JEŠTĚ DÁL
Barokní prachárna v areálu Korunní pevnůstky (17. listopadu 7)
V sobotu 18. června neváhejte rovněž navštívit i revitalizovanou barokní prachárnu. Jedná se o další celorepublikový unikát, oblíbenou expozici Muzea olomoucké pevnosti o.s., která vám rozkryje vše o bohaté historii místního opevnění. Najdete ji přímo naproti Pevnosti poznání, tedy rovněž v areálu Korunní pevnůstky.
…AŽ KE STŘÍPKŮM Z MINULOSTI
O tom, že na Veletrhu vědy a výzkumu to loni skutečně žilo, vás přesvědčí jak nabitý videosestřih, tak kompletní fotoalbum.
Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb.
Funkční
Vždy aktivní
Technické uložení nebo přístup je nezbytně nutný pro legitimní účel umožnění použití konkrétní služby, kterou si odběratel nebo uživatel výslovně vyžádal, nebo pouze za účelem provedení přenosu sdělení prostřednictvím sítě elektronických komunikací.
Předvolby
Technické uložení nebo přístup je nezbytný pro legitimní účel ukládání preferencí, které nejsou požadovány odběratelem nebo uživatelem.
Statistiky
Technické uložení nebo přístup, který se používá výhradně pro statistické účely.Technické uložení nebo přístup, který se používá výhradně pro anonymní statistické účely. Bez předvolání, dobrovolného plnění ze strany vašeho Poskytovatele internetových služeb nebo dalších záznamů od třetí strany nelze informace, uložené nebo získané pouze pro tento účel, obvykle použít k vaší identifikaci.
Marketing
Technické uložení nebo přístup je nutný k vytvoření uživatelských profilů za účelem zasílání reklamy nebo sledování uživatele na webových stránkách nebo několika webových stránkách pro podobné marketingové účely.