Web Analytics
Vážení návštěvníci, v úterý 18. 6. a v sobotu 22. 6. se k nám dostanete pouze přes Botanickou zahradu – viz aktualita.

Výzva pro učitelky a učitele! Baví vás moderně učit? Zkuste kurz na téma Micro:bit

  • Úvod
  • Aktuality
  • Výzva pro učitelky a učitele! Baví vás moderně učit? Zkuste kurz na téma Micro:bit
Milí učitelé, zveme vás na kurz Centra celoživotního vzdělávání Univerzity Palackého v Olomouci nazvaný Micro:bit – vstupní brána do moderních technologií. Kurz povede lektor Jiří Zacpal a je určen učitelům základních a středních škol. Seminář se koná zdarma na pedagogické fakultě. Stačí se pouze registrovat.

Odkaz na registraci ZDE. 

Osmihodinový kurz se uskuteční 6. září 2023 (9:00–16:30) a má dvě části, které na sebe plynule navazují. Cílem první části nabízeného kurzu je seznámit pedagogy s problematikou micro:bitu jako nástroje pro výuku moderních technologií a pomůcky pro rozvoj algoritmického myšleníprogramování. Učitelé získají přehled o tématice moderních technologií, micro:bitu a možnostech začlenění algoritmizace a programování do výuky, včetně využití mezipředmětových vztahů. Cílem druhé části kurzu je seznámit pedagogy se s metodikou pro výuku algoritmizace a programování v jazyce Python pomocí micro:bitu. Na semináři bude popsána metodika výuky základu programování v jazyce Python prostřednictvím praktických příkladů pro mikropočítač micro:bit.

“Micro:bit je jednoduše programovatelný mikropočítač, se kterým je žák schopen prostřednictvím jednoduchého programovacího softwaru vytvořit svou první hru, animaci či program na ovládání věcí, a získat tak vizuální a praktický výsledek své vlastní programátorské práce. To může být výrazným motivačním prvkem pro to, aby při volbě povolání později zvolil obor, který
s digitálními technologiemi počítá nebo je na nich přímo postaven, případně, aby uplatnil tyto základy dnes v prakticky již kterémkoliv povolání.” Význam digitálních technologií ve společnosti bude očividně i nadále růst, a proto je potřeba digitální dovednosti vnímat jako jednu ze základních složek funkční gramotnosti člověka 21. století. ”

(doc. PhDr. Hana Marešová, Ph.D., MBA, vedoucí Oddělení strategie a kvality, Rektorát UP)

Vstupné

Dospělí (4 expozice): 160 Kč
Snížené (děti, studenti, senioři): 130 Kč

Rodinné (dospělý+děti):
1+2: 380 Kč | 2+1: 410 Kč 
2+2: 520 Kč | 2+3: 640 Kč

Skupinové: 110 Kč
1 expozice: 50 Kč
Gyroskop: 50 Kč
Planetárium:
V týdnu 140 Kč (ke vstupence do expozic za 80 Kč) 
O víkendu jako součást doprovodných aktivit

Víkendové zvýhodněné vstupné: 3 aktivity za 1 cenu 140 Kč

Můžete u nás platit kartou a Unišek+

Kontakt

E-mail: info@pevnostpoznani.cz
Tel.: 585 634 145

Pevnost poznání Olomouc
(Areál Korunní pevnůstky)
17. listopadu 7
779 00 Olomouc

GPS: 49,592896 17,257982
Pevnost má bezbariérový přístup

© Všechna práva vyhrazena Pevnost poznání 2015-2023 | admin | Zásady ochrany osobních údajů (GDPR)