Web Analytics
Vážení návštěvníci, v sobotu 20. 7. se k nám dostanete pouze přes Botanickou zahradu – viz aktualita.

Ať žije Pevnost duchů! Už v sobotu 28. října

V sobotu 28. října od 16:00 do 22:00. To je přesně ten hrůzostrašný čas, kdy se muzeum vědy promění v zázračnou Pevnost duchů. Čeká vás strašidelný doprovodný program,  expozicemi vás provedou rozjívení duchové i roztomilí vampýrci! Pro dospělé za 95 Kč, pro děti za 75 Kč. Těší se na vás všechna strašidla Pevnosti poznání!   

 

9 (NE)PŘEDSTAVITELNÝCH PŘEKVAPENÍ V PEVNOSTI DUCHŮ 

SPATŘI ZÁŘÍCÍ PEVNOST DUCHŮ

Ve spolupráci s festivalem VZÁŘI pro vás chystáme strašidelný videomapping přímo na Pevnost duchů samotnou!

POZNEJ SVĚT SOV A NETOPÝRŮ

Proč nás tak fascinují noční zvířata? A které pověsti, pověry, pohádky a představy o strašidlech v nás vzbuzují? Přijďte se podívat na „živá strašidla“ a poslechnout si zajímavosti z jejich života! Každá přednáška potrvá cca 30-45 minut, v mezičasech si prohlédnete živé sovy i netopýry. Harmonogram přednášek: O soví moudrosti (17:00) / Tajuplný svět netopýrů (19:00)

NAHLÉDNI DO PRASTARÉHO BESTIÁŘE

Animátoři ve strašidelných kostýmech vám odhalí tajemný Bestiář. Legendární kniha popisuje bájná zvířata, monstra a obludy, kterých se lidé už pěkně dlouho bojí a o kterých si dodnes vypraví. Seznámíte se z Harpyjí i Amfisbénou.

DEJ SI POZOR NA STRAŠIDLA!

Lapí vás do svých kouzelných pout a bude záležet jedině na vaší šikovnosti, zda se z nich vymaníte. Anebo už na věky zůstanete uvězněni?

VSTUP DO TAJEMNÉ KOMNATY

Víte, že odvaha je jedna ze čtyř základních ctností? Odvaha znamená nebát se podstoupit riziko a navzdory velkému strachu vkročit do neznáma. Proto překonejte svůj strach a udělejte první krok k odvaze. Chystáme pro vás tajemnou komnatu plnou záhad a nástrah, zajímavých úkolů a nečekaných překvapení!

VYROB SI SVOU 3D MASKU

Chcete být pavoukem? Oranžovou dýní? Anebo kočkou? Tak teď pozor – v naší vědecké výtvarce si vytvoříte vlastní 3D masku a stanete se zcela jinou bytostí!

VÍTEJ VE STRAŠIDELNÉ LABORATOŘI

Explodující dýně, vyvolávání duchů z baňky, ale také oblíbené řezání do ruky a samozřejmě děsivé piáno ze slizu, z jehož tónů vás bude mrazit! Stejně jako z mrazivých pokusů se suchým ledem, které vás zchladí až na kost. Strašidelné pokusy pro vás chystáme od 16:00 do 22:00.

NECH SE POHLTIT HVĚZDNOU OBLOHOU

Vstupte do našeho planetária a poznejte příběhy pohřbených hvězd. Využijete ultrafialové záření a seznámíte se s věštkyní, která vám díky hvězdné obloze a žhavé plasma kouli poodkryje mnohá tajemství!

OCHUTNEJ DĚSIVĚ PÁLIVÉ PAPRIČKY

Prezentace Pekelníka, který pěstuje ty nejpálivější papričky na světě. Těšit se můžete na ochutnávky toho nejpálivějšího chilli, informace o různých odrůdách, přehlídku nových kříženců papriček nejpodivnějších tvarů a barev a také na molekulární model kapsaicinu, sloučeniny, která způsobuje pálivost papriček.

 

Vstupné

Dospělí (4 expozice): 160 Kč
Snížené (děti, studenti, senioři): 130 Kč

Rodinné (dospělý+děti):
1+2: 380 Kč | 2+1: 410 Kč 
2+2: 520 Kč | 2+3: 640 Kč

Skupinové: 110 Kč
1 expozice: 50 Kč
Gyroskop: 50 Kč
Planetárium:
V týdnu 140 Kč (ke vstupence do expozic za 80 Kč) 
O víkendu jako součást doprovodných aktivit

Víkendové zvýhodněné vstupné: 3 aktivity za 1 cenu 140 Kč

Můžete u nás platit kartou a Unišek+

Kontakt

E-mail: info@pevnostpoznani.cz
Tel.: 585 634 145

Pevnost poznání Olomouc
(Areál Korunní pevnůstky)
17. listopadu 7
779 00 Olomouc

GPS: 49,592896 17,257982
Pevnost má bezbariérový přístup

© Všechna práva vyhrazena Pevnost poznání 2015-2023 | admin | Zásady ochrany osobních údajů (GDPR)