Web Analytics
Vážení návštěvníci, 1. a 8. května pro vás máme otevřeno od 9:00 do 17:00.

Chcete umět žonglovat nebo si vyrobit vlastní časopis? Tak se za námi stavte na AFO Junior!

  • Úvod
  • Aktuality
  • Chcete umět žonglovat nebo si vyrobit vlastní časopis? Tak se za námi stavte na AFO Junior!
Olomouc již brzy ožije 54. ročníkem festivalu Academia Film Olomouc. Stejně jako loni kromě populárně-vědeckých projekcí a přednášek nebo hudebního programu nabídne i sekci AFO Junior. V Pevnosti poznání se k programu přidáme hlavně během víkendu 27. a 28. dubna.

V Pevnosti poznání necháme promluvit budoucí novináře a novinářky díky redakčnímu workshopu s časopisem Raketa. Připraveny jsou také aktivity v rámci programu Vesmírný závod. Děti si mohou s rodiči zahrát deskové hry, vyrobit vlastní planetu nebo raketoplán. Také uvidí metrový model rakety Saturn, který vyrobila 3D tiskárna a budou mít možnost zapojit do soutěže Raketový inženýr. Kromě toho se dozví, jaké věci si sebou bere astronaut na Mezinárodní vesmírnou stanici, jak se liší jednotlivé vesmírné programy národních organizací. Kdo se ve vzduchoprázdnu necítí ve své kůži, může zůstat na Zemi a zažonglovat si či zakouzlit s klaunkou Sylvou van Loon.

Víkend 27. a 28. dubna v Pevnosti poznání:

  • Workshop Jak se dělá časopis  (sobota 27.4/ neděle 28.4. ,  14.00, Malý sál ) – 90 min. , bez registrace

Výtvarně-redakční workshop časopisu RAKETA pro děti od 6 let. Každý si může vyrobit vlastní výtisk časopisu. www.raketa-casopis.cz

  • Workshop žonglování (sobota 27.4. , 11.00,  Malý sál) – 90 min. , nutná registrace

Sylva van Loon je klaunka a lektorka cirkusových workshopů. Děti a dospělé baví již téměř dvacet let. Účinkovala na festivalech v Holandsku, ve Francii a v Německu. Je absolventkou Divadelní fakulty JAMU a mnoha mezinárodních kurzů a klaunských workshopů. Doporučený věk 7 – 100 let. 

—> workshop žonglování:  registrace zde

  • Workshop kouzlení (neděle 28.4. – 11.00, Malý sál) – 90 min. , nutná registrace

Sylva van Loon je klaunka a lektorka cirkusových workshopů. Děti a dospělé baví již téměř dvacet let. Účinkovala na festivalech v Holandsku, ve Francii a v Německu. Je absolventkou Divadelní fakulty JAMU a mnoha mezinárodních kurzů a klaunských workshopů. Doporučený věk 7 – 100 let.

—> workshop kouzlení: registrace zde

Chemické pokusy ( sobota 27.4/ neděle 28.4. , 11.00 – 17.00 , přírodovědná laboratoř)

Zažijte experimenty, které vás zaručeně donutí přemýšlet nad tím, zda se jedná o mýtus či realitu. Myslíte, že nemůže hořet oheň na vaší vlastní ruce? Nebo se snad domníváte, že vaše ruka nesnese doslova dotek mrazu, látky o teplotě – 196ºC? Přijďte se o tom přesvědčit na vlastní kůži. Pokud máte rádi umění, určitě si taktéž přijdete na své, protože chemie je obzvláště velká umělkyně. Techniky založené na jejich principech používají umělci po celém světě a my vás necháme si jednu z nich vyzkoušet. V neposlední řadě se s vámi naši chemici vydají do vesmíru, ne však úplně doslovně, ale předvedou vám, co dokáže udělat takový nejlehčí plyn, jako je vodík, kterého je ve vesmíru plno.

Vytvořte si vlastní umělecká díla ( sobota 27.4/ neděle 28.4. , 11.00 – 17.00 , výtvarná dílna)

Letošní AFO nás zavede do tajů světa umění, které provází člověka od počátků jeho existence. Ve vědecké výtvarce i my společně nahlédneme na rané projevy umění a vytvoříme si svá vlastní umělecká díla. Těšit se můžete například na tvorbu vlastní prehistorické jeskyně.

http://https://vimeo.com/328989905

Děti jsou duše od přírody zvídavé. Pokud se nám podaří zasít v nich semínko zájmu, které nepřestaneme zalévat ani přes náročná školní léta, můžou z nich jednou vyrůst skuteční vědci a vědkyně, vynálezci a vynálezkyně, výzkumníci nebo astronautky. Proto festival Academia Film Olomouc již podruhé připravil bohatý program pro celé rodiny s dětmi. Odehrává se na čtyřech místech po celý festivalový týden a je zcela zdarma! Stejně jako v minulém roce máme pro návštěvníky připravené dopolední projekce 3D dokumentů. Ty si užije celá rodina včetně prarodičů, ale také všichni fanoušci populárně-vědeckého filmu. Trojrozměrné snímky z produkce BBC se těší vzrůstající popularitě a nabízejí jedinečný způsob, jak nejen dětem jednoduše přiblížit konkrétní aspekty přírodní říše.

Velkou novinkou oproti loňsku je víkendová herní zóna na Parkánu. Zde se seznámíte s faraony v originální české deskové hře Farao. Vyzkoušíte si i další hlavolamy, rébusy, optické klamy a jiné strategické i logické hry, které potrápí hlavu jak dětem, tak i všem hravým dospělým.

Více informací a kompletní na AFO JUNIOR PROGRAM

 

Vstupné

Dospělí (4 expozice): 160 Kč
Snížené (děti, studenti, senioři): 130 Kč

Rodinné (dospělý+děti):
1+2: 380 Kč | 2+1: 410 Kč 
2+2: 520 Kč | 2+3: 640 Kč

Skupinové: 110 Kč
1 expozice: 50 Kč
Gyroskop: 50 Kč
Planetárium:
V týdnu 140 Kč (ke vstupence do expozic za 80 Kč) 
O víkendu jako součást doprovodných aktivit

Víkendové zvýhodněné vstupné: 3 aktivity za 1 cenu 140 Kč

Můžete u nás platit kartou a Unišek+

Kontakt

E-mail: info@pevnostpoznani.cz
Tel.: 585 634 145

Pevnost poznání Olomouc
(Areál Korunní pevnůstky)
17. listopadu 7
779 00 Olomouc

GPS: 49,592896 17,257982
Pevnost má bezbariérový přístup

© Všechna práva vyhrazena Pevnost poznání 2015-2023 | admin | Zásady ochrany osobních údajů (GDPR)