Web Analytics

Děti v roli vědců!

Zima se vždycky hrozně vleče, ale jaro, to uteče jako voda a najednou jsou tu prázdniny. Proměňte během těch letošních své děti v chemiky, botaniky, zoology, astronauty, badatele či cestovatele časem. Během letních táborů v Pevnosti poznání je čeká pět dní nabitých zábavou. Budou experimentovat, objevovat, soutěžit, lámat si hlavu nad kvízy, ale i relaxovat v planetáriu.

Termíny a registraci najdete zde♥

Kapacita táborů je plně obsazena. 

Cesta za poznáním povede přes všechny expozice Pevnosti poznání. Kromě toho se táborníci zabaví také ve venkovním areálu Korunní pevnůstky a sousední botanické zahradě. Program bude opravdu pestrý a děti se rozhodně nebudou nudit! Program začne v 8:00 a skončí v 16.00 (půl hodiny před začátkem a půl hodiny po skončení vám zajistíme hlídání dětí).

Je zajištěna celodenní strava (svačina-oběd-svačina) a pitný režim.

A letos budeme v rámci Science campu opět spolupracovat s olomouckým Centrem strukturní a funkční genomiky rostlin Ústavu experimentální botaniky. Jedná se o špičkové pracoviště Akademie věd ČR, které se zaměřuje na studium dědičné informace rostlin, především obilovin, banánovníku a trav. Jde o celosvětově uznávané pracoviště, které vyvinulo unikátní metody a postupy a dlouhodobě tak přispívá ke šlechtění nových odrůd zemědělských plodin s lepšími vlastnostmi.

Pro děti zde bude připraven zajímavý program, jehož cílem je nadchnout malé přírodovědce pro vědu a ukázat jim, proč je výzkum dědičné informace rostlin důležitý.  Připravena budou interaktivní stanoviště se zajímavými soutěžními úkoly a návštěva laboratoře. Děti také uvidí skleníky, dozví se, k čemu slouží  speciální růstové komory a seznámí se s nejmodernějšími přístroji. Přímo v laboratoři si pak budou moci vyzkoušet  jednoduché experimenty a prohlédnout si zajímavé exponáty pod mikroskopem či lupou.

Fotogalerie z roku 2021 (laboratoř)

Fotogalerie z roku 2021 (všechny aktivity)