Web Analytics
Znovu otevíráme 23. 5. 2020!

Digitální planetárium

Vstupte do jiné dimenze


„Až do odvolání promítáme celý den mimořádný program (nechte se překvapit) bezplatně, resp. v ceně vstupného do expozice Světlo a tma.“

Naše digitální planetárium slouží jako přenašeč do jiných světů.

Absolvovat zde můžete tři různé aktivity:

  • Zhlédnete filmovou projekci (viz. program planetária). Ponoříte se do hlubin vesmírného oceánu, pocítíte sílu Velkého třesku, jako legendární Neil Armstrong se projdete po povrchu Měsíce nebo stanete v těsné blízkosti samotného Slunce.
  • Zúčastníte se živě komentované projekce (viz program planetária). Pod vedením zkušeného lektora se dozvíte se, jak se pohybují tělesa po obloze, která souhvězdí nikdy nezapadnou a která souhvězdí můžete právě v den vaší návštěvy pozorovat na večerní obloze.
  • Navštívíte statickou expozici astronomie a kosmonautiky (je v ceně vstupného do expozice Světlo a tma). Obohatíte své vědomosti o vesmírných dálkách, poznáte, jaké vzdálenosti oddělují jednotlivé planety, díky poutavé časové ose zjistíte, jak probíhal výzkum sluneční soustavy a nahlédnete do blízké budoucnosti vesmíru.

Kapacita digitálního planetária je 20 osob.

Vstupenku na vybranou projekci zakoupíte na pokladně. Rezervace předem pro jednotlivce není možná, rezervaci celého digitálního planetária (tj. projekce pro 20 osob) lze provést předem telefonicky na 585 634 145. 

Astronaut 634005 1920
11
UP 189
Magnificent CME Erupts On The Sun   August 31

Na výběr máte sedm populárně-naučných trháků, které promítáme s českým dabingem