Web Analytics
Vážení návštěvníci, v sobotu 20. 7. se k nám dostanete pouze přes Botanickou zahradu – viz aktualita.

AFO junior se blíží. Nabídne ČT Déčko i virtuální realitu

  • Úvod
  • Aktuality
  • AFO junior se blíží. Nabídne ČT Déčko i virtuální realitu
Vzdělávací show Agent v kapse od populární ČT Déčko, virtuální realita pro celou rodinu, rozhlasové pohádky a kreativní dílny s výtečným ansámblem z Divadla na cucky. Filmový festival Academia Film Olomouc (AFO), který se uskuteční ve dnech 24. – 29. 4. 2018 vůbec poprvé ve své historii představuje rozsáhlý dětský program s názvem AFO junior. A Pevnost poznání bude samozřejmě u toho!

Kompletní program v Pevnosti poznání:

Svět ČT Déčko

Nejmladší filmoví fanoušci pozor! Zajímá vás, jak vznikají pohádky nebo předpověď počasí? Chcete si něco zajímavého vyrobit a potkat opravdové postavičky z kreslených pohádek? Pokud ano, vydejte se k nám s rodiči do Pevnosti poznání. Česká televize v rámci Academia Film Olomouc (AFO) odhalí tajemství ze své tvorby.

Místo konání: Malý sál / III. podlaží

Triky s klíčovacím pozadím

Triky s klíčovacím pozadím : Víš, co je to green screen? Předpověď počasí, Zprávičky, pohádka Anděl Páně nebo třeba seriál Sám v muzeu - všude tam se při natáčení využívá klíčovací pozadí neboli green screen. Proč se používá, proč je zelené, a ne třeba růžové a jaká je škála možností jeho využití? Přijď se podívat na praktické ukázky a vyzkoušej si práci s těmito efekty, bez kterých už se současná vizuální tvorba neobejde. Výtvarné dílny - Baví tě kreslení? Tak si k nám přijď zahrát na animátora! Naučíme tě jak na to a dokonce si spolu vyrobíme krátký animovaný příběh nebo ti vyrobíme originální placku na tričko! Chybět nebude také výroba Večerníkovské čepice.

Konsent - Co je sexuální násilí?

Save space, v němž se budeme bavit o sexu. Dva příběhy k diskuzi, dvě hry, dvojice lektorů a spousta prostoru pro otázky. Sex je či bude součástí života většiny z nás. Kde se o něm dozvídáme informace? Podle výzkumů víc než polovina lidí čerpá informace o sexu především z porna. V něm se ale nedozví téměř nic o praktických věcech kolem sexu. Jak poznat, že s námi někdo chce spát? Jak poznat, že nechce? Co je sexuální násilí? Chtějí kluci sex pořád a holky skoro nikdy? Co když se mnou můj partner nechce mít sex? O podobných věcech se s vámi budou bavit kluci a holky z Konsentu. Konsent se věnuje prevenci sexuálního násilí.

Místo a čas konání: Laudonův sál - čtvrtek 10.00 – 13.00

Rezervace:: hanackova.andrea@seznam.cz

Czech VR Fest - festival virtuální reality

Olomoucká ochutnávka mezinárodního festivalu virtuální reality Czech VR Fest, který proběhne 10.-12. května v Praze. Vyzkoušítě si na vlastní kůži virtuální realitu ve vzdělávání, hrách i v průmyslu. Mimo jiné si budete moc vyzkoušet celosvětově úspěšný trhák VR rytmickou hru Beat Saber.

Nutná rezervace: hanackova.andrea@seznam.cz

Místo a čas konání:: chodba k Malému sálu / sobota - neděle

Vault 42 & virtuální realita

Virtuální realita je nepřehlédnutelným technologickým trendem současnosti, zároveň je nazývaná technologií blízké budoucnosti. Návštěvníci si vyzkoušejí různé hry, grafické programy, Google Earth. Program vznikl ve spolupráci s coworkingovým centrem Vault 42.

Olomoucké Divadlo na cucky si pro děti připravilo např. kreativní dílnu se žraloky o žralocích a pro pravé žraloky. Pedagožka a autorka dětských pohádek Andrea Hanáčková pro děti od 8 let nachystala hravé odpoledne s názvem Gang divokejch zvířat neboli rodinný poslech současné rozhlasové pohádky a hraní se zvuky, obrázky a fantazií. Výtečný herec z Divadla na cucky Ondřej Jiráček připravil pohybovou dílnu, v níž si vyzkouší, jak to vypadalo, když staří Egypťané vyráběli pivo anebo jak ve Francii objevili šampaňské. Právě v Divadle na cucky svou zábavně vzdělávací show Agent v kapse představí i oblíbené ČT Déčko„V minulých letech byla nabídka obrovská, proto jsme se letos rozhodli udělat komplexní celotýdenní program pro děti všech věkových kategorií i jejich rodiče. Naši návštěvníci by se během AFO týdne měli vzdělat a zabavit vědou nejen sebe, ale i celou svou rodinu. Osobně si navíc myslím, že nejmladší diváci jsou ti nejcitlivější – všichni jsou totiž rozenými vědci a badateli,“ shrnuje cíle programu AFO junior ředitel festivalu Jakub Ráliš.

Celý program AFO pro děti je zdarma.

V sobotu 28. 4. v Pevnosti poznání postaví ČT:D svou Déčko zónu, tedy prostor pro všechny zapálené fanoušky filmů, virtuální reality a fascinujících triků s klíčovacím pozadím, tzv. green screenem, který se hojně využívá pro televizní předpovědi počasí nebo během natáčení diváckého hitu – pohádky Anděl páně. Muzeum vědy Univerzity Palackého se také stane dějištěm workshopu s platformou Konsent pod názvem Když to chce a když to nechce o tom, jak mluvit o sexu, kde se o něm dozvědět relevantní informace a hlavně, jak se bránit sexuálnímu obtěžování.

 

Organizátoři festivalu v Kině Metropol zopakují jak strhující Predátory 3D s dabingem Hynka Čermáka, tak vtipné, dramatické i roztomilé, v každém případě revoluční Pidiobry 3D – neboli hlodavčí western ze života čipmanka a křečka prériového s dabingem Jiřího Lábuse, který renomovaná BBC pomocí nejmodernějších 3D kamer natáčela celých 5 let.  

Více o programu na AFO JUNIOR

 

    

Vstupné

Dospělí (4 expozice): 160 Kč
Snížené (děti, studenti, senioři): 130 Kč

Rodinné (dospělý+děti):
1+2: 380 Kč | 2+1: 410 Kč 
2+2: 520 Kč | 2+3: 640 Kč

Skupinové: 110 Kč
1 expozice: 50 Kč
Gyroskop: 50 Kč
Planetárium:
V týdnu 140 Kč (ke vstupence do expozic za 80 Kč) 
O víkendu jako součást doprovodných aktivit

Víkendové zvýhodněné vstupné: 3 aktivity za 1 cenu 140 Kč

Můžete u nás platit kartou a Unišek+

Kontakt

E-mail: info@pevnostpoznani.cz
Tel.: 585 634 145

Pevnost poznání Olomouc
(Areál Korunní pevnůstky)
17. listopadu 7
779 00 Olomouc

GPS: 49,592896 17,257982
Pevnost má bezbariérový přístup

© Všechna práva vyhrazena Pevnost poznání 2015-2023 | admin | Zásady ochrany osobních údajů (GDPR)