Web Analytics
Vážení návštěvníci, mimořádně máme v pátek 24. 5. otevřeno pouze do 14:00 a v sobotu 25. 5. celý den zavřeno. Můžete však navštívit náš UP_LAB, který pro vás necháváme oba dny otevřený!

Humanitární pracovnice Markéta Kutilová bude mluvit o Sýrii. Všechny srdečně zveme na její přednášku do Laudonova sálu

  • Úvod
  • Aktuality
  • Humanitární pracovnice Markéta Kutilová bude mluvit o Sýrii. Všechny srdečně zveme na její přednášku do Laudonova sálu
| rostanetek |

Cyklus rozvojových večerů neziskové vzdělávací organizace ARPOK, o.p.s. pokračuje 11. května 2016 besedou na téma „Válka v Sýrii aneb Islámskému státu na dostřel.“ V Laudonově sále vystoupí od 18:00 novinářka a humanitární pracovnice Markéta Kutilová.

Host rozvojového večera se bude ve svém vystoupení věnovat celé řadě otázek spojených s konfliktem v Sýrii. Návštěvníky seznámí s jeho průběhem i zapojenými stranami, zvláštní pozornost věnuje Islámskému státu (ISIS). Zmíní zapojení žen do bojových operací proti ISIS, popíše město Kobaní, které se jako první podařilo osvobodit z rukou islamistů, a neopomene důvody, pro které Syřané prchají do Evropy.

Několik let trvající válka naprosto rozvrátila celou zemi, která se tak nyní zmítá v bojích vládních sil, opozice a skupin islámských radikálů. Konflikt v Sýrii ovšem neovliňuje pouze samotný region, ale přímo či nepřímo se dotýká i zemí značně vzdálených, Českou republiku nevyjímaje. Právě to bylo důvodem, proč jsme se rozhodli mezi rozvojové večery zařadit svědectví člověka, který se vypravil do centra všeho dění,“ uvádí Kristýna Nejedlá, pracovnice organizace ARPOK, o.p.s.

Markéta Kutilová je novinářka a humanitární pracovnice, jejíž články a reportáže ze zemí třetího světa jste si mohli přečíst v řadě českých médií. Působila jako projektová koordinátorka na zahraničních misích Člověka v tísni v Íránu, na Srí Lance a Haiti, věnuje se přednáškové a publikační činnosti a je zapojena do činnosti neziskových organizací Pontopolis a Femisphera. V poslední době dokumentuje, odkud a proč míří uprchlíci do Evropy. V roce 2015 se s novinářkou Lenkou Klicperovou vydala do válkou zmítaných oblastí Sýrie. O společné cestě napsali knihu nesoucí název Islámskému státu na dostřel.

Vstupné

Dospělí (4 expozice): 160 Kč
Snížené (děti, studenti, senioři): 130 Kč

Rodinné (dospělý+děti):
1+2: 380 Kč | 2+1: 410 Kč 
2+2: 520 Kč | 2+3: 640 Kč

Skupinové: 110 Kč
1 expozice: 50 Kč
Gyroskop: 50 Kč
Planetárium:
V týdnu 140 Kč (ke vstupence do expozic za 80 Kč) 
O víkendu jako součást doprovodných aktivit

Víkendové zvýhodněné vstupné: 3 aktivity za 1 cenu 140 Kč

Můžete u nás platit kartou a Unišek+

Kontakt

E-mail: info@pevnostpoznani.cz
Tel.: 585 634 145

Pevnost poznání Olomouc
(Areál Korunní pevnůstky)
17. listopadu 7
779 00 Olomouc

GPS: 49,592896 17,257982
Pevnost má bezbariérový přístup

© Všechna práva vyhrazena Pevnost poznání 2015-2023 | admin | Zásady ochrany osobních údajů (GDPR)