Web Analytics

Tři statečné vědkyně jsou zpět! V neděli je u nás uvidíte v inscenaci Něžnost poznání

Věda a divadlo. Dvě věci, které se půvabně prolnou v neděli 14. února od 14.00 přímo v muzeu vědy. Budete svědky osudů tří vědkyň, které za chodu velkých dějin hledají (a nacházejí) smysl života v poznání. Představení trvá 40 minut a je zdarma v rámci běžného vstupného do Pevnosti poznání.

3 ženy, které hnuly s dobou
„Diváci se mohou těšit na příběhy, které chladný vědecký svět mění v pohádkovou krajinu a misogynní hnidopichy v komiksové antihrdiny. Naše inscenace nakonec přináší i poznání, že vychovávat děti, získávat Nobelovy ceny a mít k tomu všemu milujícího partnera není ani ve vědě žádná sci-fi,“ říká lektorka Dominika Šindelková z tvůrčího spolku Storytelling k představení, které vás vtáhne do dob starověké Alexandrie, ale vzápětí vrhne i do blízké budoucnosti.  Hlavními hrdinkami budou dvojnásobná držitelka Nobelovy ceny v oborech fyzika i chemie – polská vědkyně Marie Curie-Sklodowská, česká jaderná fyzička Dana Drábová, ale také tajemná budoucí vědkyně, která dějiny vědy teprve přepíše.

Metoda, která probudí vaši představivost
Představení se před vámi odehraje metodou již zmiňovaného storytellingu. Jde o specifickou divadelní disciplínu, která operuje s různými cvičeními, hrami a imaginací samotných vypravěčů. Je také efektivním edukačním nástrojem, který se ve školách i během řady volnočasových aktivit hojně využívá především ve Skotsku a Norsku. Spolehlivě buduje představivost, zdokonaluje komunikativnost a má tu moc popularizovat okrajovější témata.
(Text vychází z informací na webu story-telling.cz)


Facebooková událost je na dosah!

 

_DSC8131