Web Analytics

Je láska věda?! Do téhle akce se zamilujete

V diářích si už teď rezervujte sobotu 11. a neděli 12. února. A přijďte se zamilovat do Pevnosti poznání. Program je bohatý, prodchnutý láskou i láskou k vědě. Přesvědčte se sami.

VĚDA S LÁSKOU. HNED ŠESTKRÁT!
NEB PROGRAM VÍKENDU ZAMILOVANÝCH V PEVNOSTI POZNÁNÍ

(17. listopadu 7, areál Korunní pevnůstky Olomouc – neb vše o cestě za poznáním)


turquoise-heart
I
Láska historická

expozice Věda v pevnosti 
(historická expozice v přízemí)

Znáte všechny osudové milostné páry historie? V našem kvízu přijdete na to, jak moc se nechali významné osobnosti pobláznit láskou, ale i to, jak svou lásku vyznávaly. A také si budete moci vyzkoušet napsat svůj vlastní milostný dopis. Perem a inkoustem!


turquoise-heart
II
Láska geometrická

expozice Rozum v hrsti
(I. patro)

Naučíme vás složit origami srdce z papíru, navíc s tajnou milostnou zprávou uvnitř! Další valentýnské překvapení odkryjeme vybarvením souřadnic a lásku společně otiskneme i do nejrůznějších geometrických útvarů.


turquoise-heart
III
Láska zvířecí

expozice Ž
ivá voda
(I. patro)

Společně poodhalíme tajemství lásky zvířecí. Ukážeme vám, podle čeho si zvířata vybírají ideálního partnera, a dokážeme vám, že v živočišné říši například na velikosti samečka či vzhledu samičky vůbec nezáleží.turquoise-heart
IV
Láska kosmická

expozice Světlo a tma 
(II. patro / v sobotu i neděli od 10:30 do 16:30)

Lákají vás mýtické pověsti o lásce, nevěře či nenávisti z dob antických? Pak nesmíte minout naše planetárium! Odhalíme vám souhvězdí, která vypráví o životech antických bohů. Přiblížíme vám (nejen) jejich velkolepé příběhy a vy tak z planetária budete odcházet jako čerství znalci aktuální noční oblohy.


turquoise-heart
V
Láska umělecká

Vědecká výtvarka 


(II. patro / v sobotu i v neděli od 10:00 do 17:00)

Jedinečná příležitost vyrobit originální přání pro ty, kterým chcete vyznat lásku.


turquoise-heart
VI
Láska chemická

Vědecké laboratoře

(II. patro / v sobotu i v neděli od 11:00 do 17:00)

Pokud chcete opravdu porozumět lásce, zavřete Máchův Máj a přijďte raději k nám do laboratoře. Provedeme vás jednotlivými fázemi zamilovanosti z pohledu biochemie, ale také vám ukážeme chemický vzorec lásky. Dokonce vám i prozradíme, který orgán v těle by měl být skutečným symbolem lásky. Rozhodně vás ale nemine ani odhalení prastarého receptu na přípravu elixíru lásky z pouhé vody, stejně tak si vyzkoušíte napsat zamilovaný vzkaz  tajným písmem. Jo…a na vlastní oči spatříte, že i květiny se dokáží samou láskou začervenat!


Víkend zamilovaných na Facebooku!


 

Laska_je_veda_WEB