Web Analytics

Láska je věda. Tak se k nám přijďte zamilovat!

Což takhle strávit zamilovaného Valentýna v rozverném muzeu vědy?! V sobotu 13. i v neděli 14. února jsme pro vás v tradičním čase od 9.00 do 18.00 připravili program, který je skrz naskrz prodchnutý láskou. Spatříte okouzlující projekci Zeměkoule ve tvaru srdce, naučíte se říkat „Miluji Tě“ všech světových jazycích anebo si v laboratoři namícháte nefalšovaný elixír lásky.

Láska kosmická
Ti odvážní z vás najdou svou osudovou lásku na mapě světa anebo si vyrobí originální valentýnské přání. Stranou nezůstanou ani aktivity historiků či matematiků a v našem digitáriu zazní pověsti o souhvězdích a planetách. Biologové na druhé straně poodhalí tajemství lásky zvířecí. Jak ostatně s úsměvem prozrazuje koordinátorka biologické sekce Alena Vláčilová: „Ukážeme vám, podle čeho si zvířata vybírají ideálního partnera, a dokážeme vám, že v živočišné říši například na velikosti samečka či vzhledu samičky vůbec nezáleží.“ 

Dobrý den, jeden recept na elixír lásky, prosím!
Chemie lásky vypukne v neděli od 9.00 do 17.30 hodin v 1. patře láskyplné budovy. „V laboratoři namícháme nápoj lásky, obarvíme květinu anebo si tajným písmem napíšeme zamilované vzkazy,“ láká Jana Prášilová, koordinátorka sekce chemie.

Co měsíc, to událost
Láskou v Pevnosti navíc jen tak nekončíme. Své o tom ví nikdo jiný než programový ředitel Jakub Ráliš: „Chceme návštěvníkům nad rámec našich stálých expozic a programu pro školy připomínat významná výročí spojená s vědou. Připravujeme například připomenutí Mezinárodního dne epilepsie a Týdne trénování paměti. Toto téma bude aktuální také v programu festivalu Academia Film Olomouc, který se koná 19. až 24. dubna.


Těšte se na pestrý program a bohaté vyžití, my se moc těšíme na vaši návštěvu!

Přidejte se na facebookovou událost

 

Valentin A5d-page-001