Web Analytics

Letní tábory jsou tady! A z dětí se stanou architekti zeměkoule

 

Nakreslit si vlastní přírodopisný komiks, rozluštit důmyslné šifry, vytvořit jádro planety a nakonec se stát důsledným architektem Země.  Letní vědecké tábory v Pevnosti poznání den co den rozvíjí odlišnou a stále fascinující vědeckou oblast. Od 11. července se do nich zapojí dvě stovky dětí!  

Naši animátoři opět vsadí přesně na ty aktivity, které u dětí podporují jejich přirozenou zvídavost, tvořivost a touhu poznávat. Vaši malí vědátoři si tak rozšíří své vědomosti ze školy i všeobecné znalosti – stranou tak nezůstanou skryté krásy a hravost matematiky, historiebiologie nebo fyziky.

Seznámí se s různými typy šifer, potrénují svoji paměť, prozkoumají ale také všechna zákoutí přírody anebo poznají, jak vypadal profesní život takového římského vojáka. O slovo se ale samozřejmě přihlásí i geografie anebo rovnou průzkum tajuplného vesmíru – děti si v rámci oblíbené vědecko-výtvarné dílny totiž sami vyrobí jádra jednotlivých planet z naší sluneční soustavy.


„Zahrajeme si na pány architekty celé Zeměkoule. Zjistíme, jak do sebe zapadají kontinenty a města i vesnice si rozložíme na součástky. Dokonce si navrhneme svoji vlastní z(Z)emi!“

– koordinátorka letních táborů Alice KubešováEnergie pro malé vědátory!
Neb sledujte týdenní táborové menu


Prozkoumejte nabitý program jak pro mladší táborníky (7 – 9 let), tak pro starší vědátory (10 – 12 let)  


Letní tábory jsou populárně-naučná krasojízda!
Jako důkaz berte fotoalbum z loňského ročníku