Web Analytics

Máme pro vás otevřeno o Velikonocích. Podívejte se na nabitý program

Milí návštěvníci, máme pro vás otevřeno v pátek 30. 3. i v pondělí 2. 4. – vždy od 9:00 do 17:00. Těšte se na velikonoční origami, Kolumbovo vejce, ale také na příběh germánského kněze nebo na výrobu ptačích hnízd. Těšíme se na vás! 

Velikonoce před rokem nula

Slavily se Velikonoce i před rokem nula? A jak? Prožijte si příběh Wilmara, germánského kněze, který možná zažil a popsal neuvěřitelné historické změny v turbulentní době prvního století! Bude to cesta plná úkolů, nástrah a poznání. Přímo v naší expozici Věda v pevnosti v I. podlaží.

Kolumbovo vejce

V expozici Rozum v hrsti ve II. podlaží si osvěžíte vlastní myšlení a vnímavost pomocí skládání origami s velikonoční tematikou. Také si budete moci vyskládat ze všech dílků tvořících Kolumbovo vejce nejrůznější obrazce.

Vyrob si své hnízdo

V pátek a v neděli budeme s dětmi vyrábět ptačí hnízda, stejně tak pro vás chystáme malou výstavu naklíčených semen. Vše v epxozici Živá voda ve II. podlaží.

Není vejce jako vejce

Můžete se těšit na zábavné pokusy s vajíčky, které si můžete vyzkoušet i sami doma. Dozvíte se, jak vypadají vajíčka, které malovala příroda. Čekají vás tipy a nápady jak obarvit a ozdobit velikonoční vajíčka rostlinnými barvivy a materiály. Vytvoříte si malou velikonoční dekoraci. Vše díky Katedře botaniky v expozici Živá voda ve II. podlaží - v sobotu 31. 3. od 10:00 do 17:00.