Web Analytics

Spouštíme vědeckou výtvarku & dramaťák. Z vašich dětí mohou být Strážci poznání

Věda, co znamená svět. Na divadelních prknech i ve výtvarné dílně. Přichystali jsme pro vaše děti kroužky, které podpoří jejich kreativitu, manuální dovednosti a představivost především! Při vědecké výtvarce si vyrobí vlastní originální pomůcky, dramatický kroužek je zase promění v legendární Strážce poznání. Startujeme už první týden v říjnu a těšíme se na vás! 🙂


Vědecký dramaťák

Staň se Strážcem poznání!

Divadelní aktivity hravě pojíme s vědeckou tematikou! Klademe důraz na učení přímým prožitkem, u dětí tak rozvíjíme jejich komunikativní, tvořivé, pohybové, ale také poznávací dovednosti.

Během kroužku si děti vždy s naší pomocí vytvoří vlastní scénář s některým z vědeckých témat, který se zrodí díky spontánní improvizaci nebo formou volného psaní. Společný tvůrčí proces vždy zakončíme krátkým divadelním vystoupením pro rodiče a širokou veřejnost.

A jedním z takových příběhů budou právě i Strážci poznáníkomiksová hra o vědeckém týmu nebojácných superhrdinů. Děti si vyrobí kostýmy i krátké animace, které obohatí celé dobrodružné představení. Zkrátka a dobře – výsledkem strhující superhrdinská divadelní hra, na níž se děti podílí jako tvůrci a herci zároveň!


>>> Strážci poznání, seznamte se!


„Na začátku dramaťáku se musíme vždy dobře rozmluvit a rozpohybovat, proto s dětmi hrajeme různé hry a zkoušíme mluvící cvičení. Každá hodina má potom své vlastní téma, na které navazují dramatické aktivity. Klademe důraz na spontaneitu dětí a jejich přirozenost, snažíme se v nich co nejvíce podpořit jejich vlastní představivost formou různých improvizačních cvičení.“

Ema Jurková, koordinátorka vědecké výtvarky a dramaťáku


INFO K PŘIHLÁŠCE

Kdy: od října 2016 každou středu v čase 15:00-16:30 (pro děti ve věku 4-8 let)
Kde: Pevnost poznání (17 listopadu 7, areál Korunní pevnůstky Olomouc)

Cena kroužku: 800 Kč

Kontakt pro registraci: Ema Rálišová & Zuzana Zimová (krouzkypp@gmail.com)>>> podívejte se na fotografie z premiéry divadelního představení Strážci poznání


Vědecká výtvarka
Poznej vlastní kreativitu!

V Pevnosti poznání přirozeně a hravě spojujeme vědu s výtvarnou výchovou. V tomto kroužku se věnujeme malým tvořivým vědcům, kteří nemají strach poznávat vědu i z její praktičtější stránky. V hodinách vždy vytváříme pozitivní atmosféru, která podněcuje kreativitu a klademe důraz na individuální projev každého dítěte.

Děti tak učíme novým poznatkům z nejrůznějších oborů, zároveň ale rozvíjíme jak jejich vizuální a manuální schopnosti. Každý týden s nimi nahlédneme do jiného vědeckého oboru a pokusíme se mu lépe porozumět skrze aktivity, jež se vážou k vybranému tématu. Děti mají jedinečnou příležitost vytvořit si vlastní originální výrobky, které jim zároveň budou sloužit jako edukační pomůcky.


INFO K PŘIHLÁŠCE

Kdy: od října 2016 vždy po celý týden
středa: 15:00-16:30 (skupina 6-12 let)
čtvrtek: 15:00-16:30 (skupina 6-12 let)
pátek: 14:30-16:00 (skupina 3-6 let)
Kde: Pevnost poznání (17 listopadu 7, areál Korunní pevnůstky Olomouc)

Cena kroužku: 1 100 Kč

Kontakt pro registraci:
Ema Rálišová & Zuzana Zimová (krouzkypp@gmail.com)