Web Analytics

Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /web/htdocs4/pevnostpoznanicz/home/www/wp-content/themes/pevnost/vendor/yootheme/theme/platforms/wordpress/src/Wordpress/MenuWalker.php on line 8

Netopýři zblízka. V úterý 29. října se zoologem Evženem Tošenovským

Zveme vás do úžasného světa netopýrů. Se zoologem Evženem Tošenovským z přírodovědecké fakulty odhalíte vše o těchto nočních tvorech! Přednáška začíná v 15 h, ale už od 14 h budete mít možnost podívat se na tato zvířata zblízka v našem malém sále ve 2. patře. Prezentace je zdarma.

Letem světem letounů

Naši planetu obývají více než 50 miliónů let a představují téměř pětinu všech druhů savců. Jako jediní z nich však umí létat. Přednáška seznamuje s neuvěřitelně pestrým životem těchto tajemných nočních živočichů, kteří se vyskytují po celém světě s výjimkou nejstudenějších oblastí Arktidy a Antarktidy, na příkladu jejich potravních a úkrytových strategií. Součástí přednášky České společnosti pro ochranu netopýrů (ČESON) je ukázka handicapovaných netopýrů ze záchranné stanice.

A určitě přijde řeč i na skutečné upíry – jediné savce, kteří se živí výhradně krví!