Web Analytics

Objevte s námi Úžasné umění! Získáte kouzelné okuláry v barvách Déčka

  • Úvod
  • Aktuality
  • Objevte s námi Úžasné umění! Získáte kouzelné okuláry v barvách Déčka
S velkou radostí oznamujeme, že jsme se zapojili do soutěže Déčka nazvané Úžasné umění a vy díky tomu zažijete nová dobrodružství! Každý měsíc u nás můžete splnit nejrůznější úkoly na téma umění a domů si odnést fantastické Kouzelné okuláry. Stačí se dívat na ČT :D, přijít k nám nebo do dalších science center v České republice. Nuda nemá šanci!

A co vás čeká?

Budete hledat krásu ve vědě a moderních technologiích, rozvinete svoji kreativitu a dozvíte se zajímavosti z nejrůznějších uměleckých oborů. Návod, jak se do soutěže zapojit, najdete na webu České televize a stránkách České asociace science center (ČASC). 

A jaká další science centra se do projektu zapojila? 

iQLANDIA v Liberci, Techmania Science center v Plzni,  Svět techniky v Ostravě a VIDA! science center v Brně se postupně stanou dějištěm úžasného dobrodružství.

„Neklademe si za cíl představit všechny druhy umění, neohromujeme encyklopedií. Cílem je tříbit vkus, estetické cítění, vnímání detailu. Svět umění se má stát opakem světa zaměřeného na výkon a kvantitu,“ vysvětlila vedoucí projektu Monika Mrázová z ČT :D.

V hlavní roli budou zázračné okuláry!

Hlavním motivem soutěže je pohled na svět zázračnými okuláry. Ty získáte v jednotlivých science centrech po splnění vybraných úkolů nebo na speciálních akcích Déčka. Okuláry vás budou inspirovat k jiném vidění světa kolem  a dodají vám sebevědomí ve vlastní umělecké superschopnosti. 

Jaké úkol jsme si pro vás připravili?

LISTOPAD

Zahrejte si bez dotyku rukou na exponát Laserová harfa a zaposlouchejte se do hlasů zvířat v expozici Živá voda.

PROSINEC

Chcete se naladit na vánoční čas a zároveň se dozvědět něco nového? V laboratoři se seznámíte s redukční reakcí a zjistíte, jak vznikají kovové povrchy. Dozvíte se, jak se rodí ohňostroje a objevíte pokusy, které vám ukáží, jak změnit měděný stromeček na stříbrný. V kreativní dílně popustíme uzdu fantazii při tvorbě originálních ozdob. Tešit se můžete i na výstavu Příroda a algoritmus: Texty dvou světů. Jak už název napovídá, představíme vám texty, které vytvořily dva různé elementy moderního světa – člověk a stroj. Jak si technika poradí se skládáním textů s tematikou zvířecích hrdinů a zimních motivů?

 

 

Otevírací doba

Pondělí: ZAVŘENO
Úterý: 9:00–17:00
Středa: 9:00–17:00
Čtvrtek: 9:00–17:00
Pátek: 9:00–17:00
Sobota: 9:00–18:00
Neděle: 9:00–18:00

O státních svátcích máme otevřeno dle běžné otevírací doby.

Vstupné

Dospělí (4 expozice): 155 Kč
Snížené (děti, studenti, senioři): 125 Kč

Rodinné (dospělý+děti):
1+2: 325 Kč | 2+1: 355 Kč 
2+2: 470 Kč | 2+3: 550 Kč

Skupinové: 105 Kč
1 expozice: 50 Kč
Gyroskop: 50 Kč
Planetárium: 80 Kč

Můžete u nás platit kartou a Unišek+

Kontakt

E-mail: info@pevnostpoznani.cz
Tel.: 585 634 145

Pevnost poznání Olomouc
(Areál Korunní pevnůstky)
17. listopadu 7
779 00 Olomouc

GPS: 49,592896 17,257982
Pevnost má bezbariérový přístup

© Všechna práva vyhrazena Pevnost poznání 2015-2023 | admin | Zásady ochrany osobních údajů (GDPR)