Web Analytics
Vážení návštěvníci, 1. a 8. května pro vás máme otevřeno od 9:00 do 17:00.

Objevujte kouzelné památky České republiky

Jezdíte rádi na výlety? Nechcete ztrácet čas zdlouhavým vyhledáváním těch nejlepších tipů a turistických destinací? Lámete si hlavu nad tím, jaké aktivity nabízejí hrady, zámky a muzea v okolí? Chcete vědět, kdy mají otevřeno a zda jsou prohlídky vhodné třeba pro malé děti nebo osoby na vozíčku?

Máme pro vás tip! Podívejte se na web: Objevuj památky.cz

Najdete tam podrobné informace o téměř stovce veřejně přístupných objektů z celé republiky. Můžete vybírat podle druhu památky nebo kraje, kam se zrovna chystáte. Zkuste projekt pravidelně sledovat také na sociálních sítích. Budete mít včas přehled o kulturním dění a nezmeškáte žádnou zajímavou akci. Právě v těchto dnech se některé památky probouzejí po zimním období a těší se na poznáníchtivé návštěvníky.

Projekt založil kastelán Petr Lukas z brněnského Letohrádku Mitrovských. Se svým týmem spravuje webové stránky, sociální sítě, tiskne informační brožurku a zadává  reklamu. Na pátém setkání účastníků projektu v Pevnosti poznání nastínil plány na letošní rok. „Chystáme společný suvenýr v podobě fotonálepky a novinkou je také příprava interaktivní hry Zažij dobrodružství. Tato aktivita pro celou rodinu propojí vybrané objekty skrze společný příběh. Ten se bude týkat osobnosti císaře Rudolfa II.,“ popsal plány Petr Lukas.

Pevnost poznání, která vznikla z bývalého dělostřeleckého skladu z roku 1857 a je nemovitou kulturní památkou, je do projektu Objevuj památky zapojena třetím rokem. „V naší zemi je spousta krásných míst, která stojí za to objevovat a prozkoumat. A těší nás, že můžeme být ve společnosti lidí, kteří se s láskou a velkým úsilím o památky starají. Společně vytváříme jedinečné prostředí, kam se budou všichni rádi vracet,“ řekla mluvčí centra popularizace vědy Martina Vysloužilová.

 

Vstupné

Dospělí (4 expozice): 160 Kč
Snížené (děti, studenti, senioři): 130 Kč

Rodinné (dospělý+děti):
1+2: 380 Kč | 2+1: 410 Kč 
2+2: 520 Kč | 2+3: 640 Kč

Skupinové: 110 Kč
1 expozice: 50 Kč
Gyroskop: 50 Kč
Planetárium:
V týdnu 140 Kč (ke vstupence do expozic za 80 Kč) 
O víkendu jako součást doprovodných aktivit

Víkendové zvýhodněné vstupné: 3 aktivity za 1 cenu 140 Kč

Můžete u nás platit kartou a Unišek+

Kontakt

E-mail: info@pevnostpoznani.cz
Tel.: 585 634 145

Pevnost poznání Olomouc
(Areál Korunní pevnůstky)
17. listopadu 7
779 00 Olomouc

GPS: 49,592896 17,257982
Pevnost má bezbariérový přístup

© Všechna práva vyhrazena Pevnost poznání 2015-2023 | admin | Zásady ochrany osobních údajů (GDPR)