Web Analytics
Vážení návštěvníci, mimořádně máme v pátek 24. 5. otevřeno pouze do 14:00 a v sobotu 25. 5. celý den zavřeno. Můžete však navštívit náš UP_LAB, který pro vás necháváme oba dny otevřený!

Buďte odvážní a přijďte do Pevnosti duchů! Provedou vás strašidla a duchové

  • Úvod
  • Aktuality
  • Buďte odvážní a přijďte do Pevnosti duchů! Provedou vás strašidla a duchové
V sobotu 27.října od 16.00 do 22.00. To je přesně ten hrůzostrašný čas, kdy se muzeum vědy promění v zázračnou Pevnost duchů. Čeká vás strašidelný doprovodný program. Expozicemi vás provedou rozjivení duchové i roztomilí vympýrci! Pro dospělé za 95, pro děti za 85 korun. Těší se na vás všechna strašidla Pevnosti poznání. 

19. století je známo jako období neskutečných vědeckých objevů, největších vynálezců, divů, které ohromovaly, ale zároveň i děsily celý svět. Lidé se obávali budoucnosti a monster, které přijdou s vědeckým poznáním. Badatelé prozkoumávali strašidelná a dříve neznámá místa považovaná za prokletá. Pitvali a uchovávali živočichy, které přiřazovali k dávným bájím. Spisovatelé na základě strohých informací uvažovali nad tím, co nás čeká ve vesmíru a zda to skutečně chceme vědět! V odlehlých laboratořích se podle pověr křížila věda s okultismem a při temných rituálech se přivolávalo prastaré zlo…a možná to tak i bylo. Pevnost poznání jako bašta vědění samozřejmě nemá žádné zábrany, a tak se vám nebojíme předvést všechny pozůstatky z těchto prazvláštních dob.

Kromě tradičních expozic vás čeká i celá řada záhadných aktivit a speciálně pro tuto událost vyzdobená pevnost! 

Čarodějná hra s kartami

Sedmák Robert Cvetan alias Kulunek bude kouzlit s kartami. Umí takové magické kousky, že se během jeho představení nepřestanete divit a budete to chtít vyzkoušet. Jenže, je to pouze hra, nebo tady někdo umí opravdu čarovat…?!  

  • Chemická laboratoř

Explodující dýně, vyvolávání duchů z baňky nebo řezání ruky, to jsou pokusy, které na této akci rozhodně nemůžou chybět. Ale to není vše! Těšit se můžete i na děsivé piáno ze slizu, z jehož tónů vás bude mrazit! Stejně tak jako z mrazivých pokusů se suchým ledem, které vás zchladí až na kost. Pokusy jsou na programu již od 11:00.

  • Expozice Živá voda

Odvaha je jedna ze čtyř základních ctností. Odvaha znamená nebát se podstoupit riziko, jít navzdory velkému strachu do neznáma. Nenechte se odradit svým strachem a udělejte první krok k odvaze! Čeká na vás tajemné bludiště plné záhad a nástrah, zajímavých úkolů a nečekaných překvapení!

  • Expozice Rozum v hrsti

Tajné kódy, zapomenuté šifry… Odhalte tajemné znaky středověkých chrámů!

  • Expozice Světlo a tma

Budeme kreslit mimozemšťana poslepu, nebo mu poslepu připínat chapadlo. 

  • Věda v pevnosti

Historie lidstva je plná pověr a ty jsou plná temných bytostí a prokletých míst. Moderní věda nás těchto záhad efektivně zbavuje a racionálně je vysvětluje, ale skutečně se dají všechny vysvětlit? A chceme všechny ty úžasné příběhy objasnit? Pojďte s námi prozkoumat ty nejzajímavější z nich v našem interaktivním programu. Budeme cestovat po celém světě, spojovat báje a pověsti s magií a vědou, a nezapomeneme ani na slavná díla gotického románu.

  • Filmový sál

O původu strašidel – popularizační přednášky pro posluchače všech generací

Jak vznikaly představy o hejkalech, vlkodlacích, bludičkách a jiných strašidlech? Která zvířata, vzácná onemocnění a přírodní jevy stály u jejich zrodu a inspirovaly lidskou představivost? Vše se dozvíte v sérii popularizačních přednášek zoologa a antropologa Evžena Tošenovského (Přírodovědecká fakulta, Česká společnost ornitologická) 

Harmonogram přednášek
13:00 – O vodnících
14:00 – O hejkalech
15:00 – O bludičkách a rusalkách
16:00 – O skřítcích a trpaslících
17:00 – O upírech
18:00 – O vlkodlacích
19:00 – O čarodějnicích

Jednotlivé přednášky trvají cca 15 minut, v přestávkách si budete moct prohlédnout a možná i pohladit poraněné sovy a netopýry ze záchranné stanice.


Ve spolupráci s botanickou zahradou připravujeme zajímavou výstavu. Přijďte poznat rozmanitost plodů tykví. Představíme celý rod tykve s plody více než 20 kultivarů tykví.

 

Vstupné

Dospělí (4 expozice): 160 Kč
Snížené (děti, studenti, senioři): 130 Kč

Rodinné (dospělý+děti):
1+2: 380 Kč | 2+1: 410 Kč 
2+2: 520 Kč | 2+3: 640 Kč

Skupinové: 110 Kč
1 expozice: 50 Kč
Gyroskop: 50 Kč
Planetárium:
V týdnu 140 Kč (ke vstupence do expozic za 80 Kč) 
O víkendu jako součást doprovodných aktivit

Víkendové zvýhodněné vstupné: 3 aktivity za 1 cenu 140 Kč

Můžete u nás platit kartou a Unišek+

Kontakt

E-mail: info@pevnostpoznani.cz
Tel.: 585 634 145

Pevnost poznání Olomouc
(Areál Korunní pevnůstky)
17. listopadu 7
779 00 Olomouc

GPS: 49,592896 17,257982
Pevnost má bezbariérový přístup

© Všechna práva vyhrazena Pevnost poznání 2015-2023 | admin | Zásady ochrany osobních údajů (GDPR)