Web Analytics

Pevnost poznání zve kluky i holky na Den vojenské historie

Zveme vás akci Den vojenské historie, která se koná 4. května 2019 od 9:00 do 17 hodin v Pevnosti poznání a také zdarma v areálu Korunní pevnůstky.

V rámci Dne vojenské historie se budeme věnovat Severoatlantické alianci, známé pod zkratkou NATO. Letos totiž naše členství ve spolku slaví 20 let! Pojďte se společně s námi podívat do časů, kdy bylo společenství zakládáno a nedávné doby, kdy jsme se stali jeho členem my. „V naší interaktivní expozici na vás čeká celá řada aktivit a her, v nichž zjistíte mimo jiné, kdo se stal hlavním soupeřem NATO. Jak se projevovalo jejich nepřátelství? Nebo jak u nás probíhal proces získání členství a kdo ho inicioval?“ popsal program koordinátor historické sekce Tomáš Arnold.

Popularizační akce se koná v expozici Věda v pevnosti, do které návštěvníci zaplatí standardní vstupné 30 / 25 Kč. Ve venkovním areálu Korunní pevnůstky pak bude zdarma další program, tentokrát v režii spolku Muzeum Olomoucké pevnosti ve spolupráci s Armádou ČR. Branné oddíly připravily zábavu s armádní tematikou pro malé i velké. Návštěvníci si budou moct vyzkoušet například střelbu ze vzduchových, airsoftových a laserových zbraní a minohledačku, naučí se základy zdravovědy a topografie a pokusí se bezpečně projít minovým polem. Pro děti budou nachystány i další úkoly, za jejichž splnění budou odměněny drobnými dárky. Chybět nebude ani výstava modelů vojenské techniky a ochutnávka pravého vojenského guláše.