Web Analytics

Podzimní vědecké kroužky v Pevnosti startují

Není kroužek jako kroužek. Pokud pro své dítě hledáte kvalitní odpolední program, naše nabídka vědecky zaměřených kroužků je tu právě pro vás. Vybírat můžete z přírodovědných i umělecky zaměřených aktivit podle zájmu vašeho dítěte.  Vše v duchu hesla Marie Curie Sklodowské: “Ničeho na světě se není třeba bát, je jen třeba všemu porozumět.”

Zní vám název kroužku Klub nadaných dětí elitářsky? Není se čeho obávat. Je vaše dítě hloubavé? Školní aktivity nestíhají uspokojovat jeho zvídavost? Pak jste tu správně. Klub se každé dva týdny zaměří na přírodní vědy a jejich využití v běžném životě. Pod odborným vedením z Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého si děti ověří funkčnost jednoduchých fyzikálních strojů, podívají se až za hranice planety Země a pomocí základních poznatků kombinatoriky zjistí, z kolika možností si v dané situaci můžou vybírat. Vyzkouší si i něco vytvořit a zahrají hry na rozvoj slovní zásoby a logického myšlení. Starším dětem nabízíme možnost rozvíjet svůj vztah k přírodovědnému bádání v Přírodovědném kroužku nebo na chemii zaměřené Laboratoři poznání

Že vaše dítko přírodní vědy právě nemusí? Nezoufejte, nabízíme i řadu pravidelných odpoledních aktivit, které rozvíjí umělecký nebo jazykový talent. Vybírat můžete například z Vědecké výtvarky, kde vaše ratolest potrénuje manuální zručnost, nebo Vědeckého dramaťáku, kde dostane šanci podílet se na vlastním divadelním scénáři a kompletním nastudování divadelního představení. 

Níže najdete kompletní seznam kroužků pro I. Pololetí školního roku 2018/2019, v případě nejasností se neváhejte obrátit na kontakty uvedené u jednotlivých programů. Už teď se těšíme se na měsíce strávené ve společnosti vašich dětí! Registrace probíhá online zde.

 

Přírodovědný kroužek / 8 – 12 let
každé druhé úterý / 16.00 – 17.30

Laboratoř poznání / 8 – 12 let
středa, čtvrtek / 15.00 – 16.00

Vědecká výtvarka / 8 – 11 let
středa / 15.00 – 16.30

Vědecký dramaťák / 9 – 12 let
čtvrtek / 15.30 – 17.00

Klub nadaných dětí / 7 – 14 let
čtvrtek / 15.00 – 16.30