Web Analytics

Poradíme vám, jak se postarat o ptačí strávníky

Už jste si pověsili krmítko pro ptáčky? Ne? Tak přijďte k nám do Pevnosti a inspirujte se výstavou Ptačí zima. V přízemí najdete různé typy krmítek od mnoha výrobců i vlastnoručně vyráběných. Nachystali jsme pro vás i speciální ptačí „Food Festival“, abyste věděli co vašim zvířecím strávníkům do krmítka podstrojit. Přijďte se podívat na různé dobroty, které ohodnotila naše odborná ptačí porota.

Za budovou Pevnosti je opět naše Krmítko poznání. Ptačí strávníky můžete sledovat přes webkameruV minulých letech jsme zaznamenali přes 20 ptačích druhů, ale často nás navštěvují třeba i veverky a zajíci z areálu Korunní pevnůstky a Botanické zahrady – Rozária.

Naše Krmítko poznání je umístěno u levého rohu budovy Pevnosti poznání pod první vzrostlou lípou. Budeme rádi, když se na naše opeřené i chlupaté strávníky přijdete podívat osobně — krmítko je volně přístupné a můžete do něj kdykoliv přispět. Naši ptačí sousedé vám budou vděční zejména za slunečnici, ovesné vločky, ořechy, jablka (i starší, nebo sušená), sušené jeřabiny a další bobule, ale i třešňové nebo jiné pecky, a pokud chcete ptáčkům vystrojit skutečnou hostinu a máte tu možnost, pak moučné červy nebo jiný chovný hmyz (případně třeba starší ovesné vločky, do kterých se vám pustili moli.

Máme pro vás  k zakoupení i výběr z nabídky našich partnerů – kvalitních krmítek od české firmy Plastia, „exkluzivní“ krmivo pro ptáčky od Zelené domácnosti a mnoho materiálů s ptačí tématikou od České společnosti ornitologické. Plyšoví zpívající ptáčci, CD, odznáčky, pexesa, plakáty i další originální dárky od ČSO už na vás na Pevnosti čekají. Zakoupením některého z materiálů navíc získáte nejen originální dárek, ale přímo podpoříte i praktickou ochranu ptáků.