Web Analytics

Povídání u krmítka se špičkovými dalekohledy Meopta. Naposledy v pátek 29.března!

Chcete se naučit poznávat ptáčky na krmítku? A vyzkoušet si excelentní dalekohledy, které používají profesionální ornitologové? Můžete si to letos naposledy zkusit 29.března od 10.00 do 12:00 a od 14 do 16:00 u Krmítka poznání. Tak neváhejte a přijďte!

Díky spolupráci s přerovskou firmou Meopta pro vás máme nachystanou opravdovou lahůdku – budete si moci vyzkoušet několik typů nejlepších českých dalekohledů!  V případě špatného počasí budeme mít v Laudonově sále nachystaný komentovaný velkoplošný živý přenos z našeho Krmítka poznání.        

Za budovou Pevnosti je opět naše Krmítko poznání. Ptačí strávníky můžete sledovat nepřetržitě přes webkameruV minulých letech jsme zaznamenali přes 20 ptačích druhů, ale často nás navštěvují třeba i veverky a zajíci z areálu Korunní pevnůstky a Botanické zahrady – Rozária. .

 

Naše Krmítko poznání je umístěno u levého rohu budovy Pevnosti pod první vzrostlou lípou. Budeme rádi, když se na naše opeřené i chlupaté strávníky přijdete podívat osobně — krmítko je volně přístupné a můžete do něj kdykoliv přispět. Naši ptačí sousedé vám budou vděční zejména za slunečnici, ovesné vločky, ořechy, jablka (i starší, nebo sušená), sušené jeřabiny a další bobule, ale i třešňové nebo jiné pecky, a pokud chcete ptáčkům vystrojit skutečnou hostinu a máte tu možnost, pak moučné červy nebo jiný chovný hmyz (případně třeba starší ovesné vločky, do kterých se vám pustili moli.

A kdo by si chtěl z návštěvy odnést i něco na památku, máme pro vás stále k zakoupení výběr z nabídky našich partnerů – kvalitních krmítek od české firmy Plastia, „exkluzivní“ krmivo pro ptáčky od Zelené domácnosti  a mnoho materiálů s ptačí tématikou od České společnosti ornitologické. Plyšoví zpívající ptáčci, CD, odznáčky, pexesa, plakáty i další originální dárky od ČSO už na vás na Pevnosti čekají. Zakoupením některého z materiálů navíc získáte nejen originální dárek, ale přímo podpoříte i praktickou ochranu ptáků.