Web Analytics

Letní Dizajntrh se blíží. Stavte se a podpořte mladé umělce, prodejce módy, dekorací nebo hraček

Po covidové pauze se v areálu Korunní pevnůstky uskuteční 11. a 12. června letní Dizajntrh – událost plná tvorby malých umělců, prodejců a značek z celého Česka. Doplní ji doprovodný program v podobě divadelního představení pro nejmenší, workshopů pro děti i dospělé a přednášek. Zajímavý program bude také v Pevnosti poznání.

V letním termínu Dizajntrhu se návštěvníci mohou zdarma těšit na více než 100 prodejců zaměřujících se na módu a módní doplňky, dekorace, skleněné a keramické výrobky, papírenské produkty, šperky, dětské oblečení a hračky nebo delikatesy.

Na doprovodném programu se podílí i prodejci. Jsou to totiž hlavně tvůrci, kteří prostřednictvím workshopů sdílí své know how a dávají tak návštěvníkům možnost si vyrobit hodnotný dárek nebo něco pro radost – balzámy na rty, plstěné náramky z ovčí vlny, sešity s letní tématikou, deníky s japonskou vazbou, květinové ozdoby a zjistíte, jak vdechnout nový život starému triku.

Dospělí si mohou rozšířit znalosti o udržitelnosti textilních materiálů a ekologie na jednom z workshopů Centra cirkulární módy nebo přednášce Mikuláše Hurty ze společnosti Nilmore. Přednáškový prostor bude patřit také panelové diskuzi na téma úspěšného podnikání (nejen) v krizi, kterou si připravila organizace Kreativní Olomouc a Inovační centrum olomouckého kraje. O zábavu budou mít postaráno i děti. Pro ně jsou připravena divadelní představení a workshopy od Divadla Tramtarie a výtvarná tvorba (malba, modelování z hlíny, umělecká díla v trávě) pod záštitou spolku Studium Artium Univerzity Palackého.

V Pevnosti poznání 

  • budeme vyrábět přírodní balzámy na rty s vlastnoručně tvořenými obaly. Cena 60 korun za workshop