Web Analytics
Vážení návštěvníci, mimořádně máme v pátek 24. 5. otevřeno pouze do 14:00 a v sobotu 25. 5. celý den zavřeno. Můžete však navštívit náš UP_LAB, který pro vás necháváme oba dny otevřený!

Přijďte se bát do Pevnosti duchů! Provedou vás monstra a roztomilí vampýrci

  • Úvod
  • Aktuality
  • Přijďte se bát do Pevnosti duchů! Provedou vás monstra a roztomilí vampýrci
Sobota 26. října 2019. To je přesně ten hrůzostrašný čas, kdy se muzeum vědy promění v zázračnou Pevnost duchů. Od 16 do 22 hodin na vás čeká strašidelný doprovodný program. Expozicemi vás provedou rozjivení duchové, monstra i roztomilí vampýrci! Pokud přijdete v kostýmu, máte slevu na vstupném. Za všechny expozice tak jako strašidla zaplatíte 70 Kč.

Expozice Rozum v hrsti –  Degustační menu upírů

Průzkumy prokázaly, že jednotlivé krevní skupiny mají různou chuť. Poskládejte si degustační menu pro svého upíra! Kolik krevních skupin vlastně existuje? Podle čeho se určují? Kolik možností jste schopni sestavit? Jak jsou dány krevní skupiny geneticky? To vše a mnohé další zjistíte na večeři u upíra.

Expozice Živá voda – Tajemné bludiště (od 18h)

Odvaha je jedna ze čtyř základních ctností. Odvaha znamená nebát se podstoupit riziko, jít navzdory velkému strachu do neznáma. Nenechte se odradit svým strachem a udělejte první krok k odvaze! Čeká na vás tajemné bludiště plné záhad, nástrah a nečekaných překvapení.

Expozice Světlo a tma – Stezka odvahy

Kromě stezky odvahy zjistíte, jak může fyzika kapalin pomáhat při řešení kriminální trestního činu. 

Expozice Věda v pevnosti – Dějiny kriminalistiky

Obrys bezvládného těla je lemovaný náhodnými skvrnami od krve a kolem leží několik předmětů…místo činu, nový případ pro detektiva. Co udělá první? Sebere otisky prstů? Zjistí vražednou zbraň? Možná změří balistiku střely? A zná vůbec tyto metody? Historie kriminalistiky je bohatá a dlouhá. Přijďte si společně s námi vyzkoušet některé metody a dozvědět se, kdy a kde byly poprvé použity.

Laboratoř poznání – Alchymistická dílna

Laboratoř poznání bude připomínat alchymistickou dílnu šílených chemiků. Šílení chemikové budou připravovat krev na základě chemických reakcí, budete si ji moci vyzkoušet na vlastní kůži. Určitě se dostane i na vyvolávání duchů. Budete svědky jejich bádání po světélkujících látkách. Na závěr vám připravíme zmrazenou krevní pochoutku.

Světelná projekce na budovu Pevnosti poznání

Ve 20 hodin se budova bývalého dělostřeleckého skladu promění v promítací plátno, na kterém se objeví nejrůznější tajuplné objekty a nápisy. Těšit se můžete na zábavnou světelnou projekci ve spolupráci s festivalem VZÁŘÍ. 

 

 

Vstupné

Dospělí (4 expozice): 160 Kč
Snížené (děti, studenti, senioři): 130 Kč

Rodinné (dospělý+děti):
1+2: 380 Kč | 2+1: 410 Kč 
2+2: 520 Kč | 2+3: 640 Kč

Skupinové: 110 Kč
1 expozice: 50 Kč
Gyroskop: 50 Kč
Planetárium:
V týdnu 140 Kč (ke vstupence do expozic za 80 Kč) 
O víkendu jako součást doprovodných aktivit

Víkendové zvýhodněné vstupné: 3 aktivity za 1 cenu 140 Kč

Můžete u nás platit kartou a Unišek+

Kontakt

E-mail: info@pevnostpoznani.cz
Tel.: 585 634 145

Pevnost poznání Olomouc
(Areál Korunní pevnůstky)
17. listopadu 7
779 00 Olomouc

GPS: 49,592896 17,257982
Pevnost má bezbariérový přístup

© Všechna práva vyhrazena Pevnost poznání 2015-2023 | admin | Zásady ochrany osobních údajů (GDPR)