Web Analytics

Přijďte se bát do Pevnosti duchů

Pevnost poznání se od 30. října do 1. listopadu promění v zázračnou Pevnost duchů. Čeká vás strašidelný doprovodný program a expozicemi vás provedou rozpustilí duchové, monstra i roztomilí vampýrci. Pokud přijdete v kostýmu, máte slevu na vstupném. Za všechny expozice popularizačního centra zaplatíte pouze 85 korun. Pozor! Roušky se sebou!

Stezka odvahy

Odvaha je jedna ze čtyř základních ctností. Odvaha znamená nebát se podstoupit riziko, jít navzdory velkému strachu do neznáma. Nenechte se odradit svým strachem a udělejte první krok k odvaze! Čeká na vás tajemné bludiště plné záhad, nástrah a nečekaných překvapení.

Dějiny kriminalistiky

Obrys bezvládného těla je lemovaný náhodnými skvrnami od krve a kolem leží několik předmětů…místo činu, nový případ pro detektiva. Co udělá první? Sebere otisky prstů? Zjistí vražednou zbraň? Možná změří balistiku střely? A zná vůbec tyto metody? Historie kriminalistiky je bohatá a dlouhá. Přijďte si společně s námi vyzkoušet některé metody a dozvědět se, kdy a kde byly poprvé použity.

Alchymistická dílna

Laboratoř poznání bude připomínat alchymistickou dílnu šílených chemiků. Šílení chemikové budou připravovat krev na základě chemických reakcí, budete si ji moci vyzkoušet na vlastní kůži. Určitě se dostane i na vyvolávání duchů. Budete svědky jejich bádání po světélkujících látkách. Na závěr vám připravíme zmrazenou krevní pochoutku.