Web Analytics

Láska vědecká zasáhla celou Pevnost

Milí návštěvníci, děkujeme za vaše pozitivní odezvy a velký ohlas na naši akci plnou lásky! Podívejte se na snímky ze sobotního programu od studenta Adama Mráčka. 

Program aktivit na oba dny v Pevnosti poznání:

Mytologie a láska

V historii byla láska uctívána jako bohyně. Její podoba však byla rozmanitá. Co mají společného Hathor, Afrodita a Venuše? Proč je jedním ze symbolů lásky Amorek a kde vzal svůj luk a šípy? Odpovědi na otázky spojené s mytologií a láskou naleznete v historické expozici. V expozici pro vás bude připravený materiál o božstvech a rituálech spojených s mytologií v různých zemích v různých časech.

Místo konání: expozice Věda v pevnosti / 1. podlaží

Mapa lásky

Pravou lásku jste stále nenašli? Chcete vědět, kde na vás čeká? Stačí si vyzkoušet naši zamilovanou mapu, splnit úkoly, překonat překážky a najít si cestu ke svému osudu.

Místo konání: expozice Živá voda / 2. podlaží - zeměpis

Láska mezi zvířaty

Víte, podle čeho si vybírají zvířata svého ideálního partnera? Dokážeme vám, že když se mají zvířata rádi, na vzhledu samičky ani velikosti samečka skutečně nezáleží.

Místo konání: expozice Živá voda / 2. podlaží - zeměpis - biologie

Láska prochází žaludkem

Po některých rostlinách se vám rozbuší srdce a možná se i zamilujete. A poznáte je hned napoprvé? Na city zapomeňte, láska je jen pouhá chemická závislost.

  • Seznámení s rostlinami (kořením), které mají stimulující vliv na lidskou aktivitu, krevní oběh, vznik dobré nálady či euforie, a používají se jako afrodisiaka

  • Ochutnávka nápojů lásky! Láska na první pohled nebo na první ochutnání. Prozkoumejte skutečné nápoje lásky, které připravovali.

Místo konání: expozice Živá voda / 2. podlaží - zeměpis - biologie

Srdce pro lásku

Komplimenty své lásce skládá každý - vy pro ni můžete složit celé srdce. Dle unikátního algoritmu také můžete zjistit, jak se k sobě se svým milým/milou hodíte.

Místo konání: expozice Rozum v hrsti / 2. podlaží

Chemie lásky

Láska je určitě chemie a chemie je naše láska, takže kde se o ní můžete dozvědět více, než u nás v laboratoři? Rádi se s vámi podělíme o naše milované experimenty pro zamilované a zvědavé. Laboratoř jen pro vás rozkvete chromatografickými květy a společně ji zaplníme zamilovanými vzkazy psanými tajným písmem. Nakonec, pokud jste to náhodou nestihli, s vámi vytvoříme pomocí správných vědeckých postupů dokonalý valentýnský dárek.

Místo konání: vědecká laboratoř / 3. podlaží

Láska moří a oceánů

Rodinná projekce z dílny vzdělávacího festivalu Academia Film Olomouc bude věnována lásce z moří a oceánů. Dospělí i ti nejmenší spatří mateřskou lásku mezi majestátními keporkaky, inteligentními delfíny a lstivými kosatkami, stejně tak ale bude plátno ve třetím podlaží pevnosti patřit legendárním Velkým bílým žralokům. Právě AFO 2018 se hodlá věnovat tématu znečišťování oceánů a nutné záchraně jejich obyvatel.

Místo konání: malý sál / 3. podlaží

Vesmír plný lásky

Přečká vaše láska vesmírné nesnáze? Dokážete prozkoumat sluneční soustavu a vrátit se bezpečně zpět na Zem? Poznejte také vesmírné objekty plné lásky.

  • Hvězdná mise pro zamilované

  • Vesmírné objekty plné lásky

Místo konání: expozice Světlo a tma / 3. podlaží

Umění lásky

Malování na tašky i výroba broží.

Místo konání: vědecká výtvarka / 3. podlaží