Web Analytics

Poslední šance! První hodinu kroužků Hravých dějin a Klubu nadaných dětí nabízíme jako ochutnávku zdarma

Zkušenost velí, že 9,5 / 10 dětí naše kroužky miluje! Nevěříte? Ani tak nemusíte mít strach. Garantujeme, že až do 3. lekce můžete své dítě odhlásit a my vám vrátíme 75% z ceny kroužku. Pošlete je na první lekci Klubu nadaných dětí nebo Hravých dějin v Pevnosti poznání.

Jakkoli může název kroužku Klub nadaných dětí znít elitářsky, není se čeho obávat. Je vaše dítě hloubavé? Školní aktivity nestíhají uspokojovat jeho zvídavost? Pak jste tu správně. Děti si ověří funkčnost jednoduchých fyzikálních strojů, podívají se až za hranice planety Země a pomocí základních poznatků kombinatoriky zjistí, z kolika možností si v dané situaci můžou vybírat. Vyzkouší si i něco vytvořit a zahrají hry na rozvoj slovní zásoby a logického myšlení.

Víte, jaký je rozdíl mezi dějepisem a historií? Dějepis nám vypráví poznatky, které získali historici. Ale jak je získali, a co vše se kvůli tomu museli naučit, to už nám často neřekne. V našem kroužku si vyzkoušíte, jaké to je „přemýšlet historicky“, tedy testovat pravěké technologie, zkoušet psát prastará písma na původní materiály, vytvářet si šlechtické erby podle neopomenutelných pravidel, poznávat architekturu a umění kolem nás, přibližovat se každodennímu životu a chápání obyčejných lidí minulosti, ale třeba i skrze videohry zjistit, jaké to je rozhodovat nad osudy milionů lidí z křesla bezpečného krytu.V našich lekcích si projdeme celé lidské dějiny po tematických blocích a vždy si budeme klást základní a nejdůležitější otázku: „Proč tomu tak bylo?“

Vše v duchu hesla Marie Curie Sklodowské: “Ničeho na světě se není třeba bát, je jen třeba všemu porozumět.”

Kroužky budou vždy od 15:30 do 17:00 (90 minut).

Děti se setkají celkem 12krát za semestr.

V zimním semestru: 16. 9. – 6. 12. 2019

V letním semestru: 10. 2. – 8. 5. 2019

Více informací zde