Web Analytics
V sobotu 21.9. se k nám dostanete pouze přes botanickou zahradu. V neděli 22.9. pro veřejnost zavíráme ve 14 hodin.

Spustili jsme registraci na naše báječné kroužky poznání. Vaše děti je budou milovat!

Není kroužek jako kroužek. Máte doma zvídavé děti, které baví příroda, historie, chemické pokusy, hlavolamy, kvízy, deskové hry, programování nebo výtvarné aktivity? Pokud ano, přihlaste je do našich zájmových kroužků. 

I když je čas prázdnin, víme, že některé věci nepočkají. Třeba plány na to, jak dobře děti zabavit i v době, kdy nám skončí dovolená. Už teď pro vás připravujeme báječné zájmové kroužky, které budou vaše děti milovat! Napovíme, že kromě běžné nabídky máme pro vás i dvě novinky. A to Hravé dějiny a Programování.

Kroužek Tajemství přírody je založený na pozorování a zkoumání nejrůznějších přírodních jevů, nerostů, rostlin a živočichů. Děti se mohou těšit také na řadu zajímavých pokusů v biologicko-chemické laboratoři.

Kroužek mladých chemiků nazvaný Laboratoř poznání je zase pro všechny děti, které baví jednoduché experimenty a zajímají se o vysvětlení principů chemických jevů. Chybět nebude vyrábění slizu, pěstování krystalů nebo tvorba šumivých bomb.

Jakkoli může název kroužku Klub nadaných dětí znít elitářsky, není se čeho obávat. Je vaše dítě hloubavé? Školní aktivity nestíhají uspokojovat jeho zvídavost? Pak jste tu správně. Děti si ověří funkčnost jednoduchých fyzikálních strojů, podívají se až za hranice planety Země a pomocí základních poznatků kombinatoriky zjistí, z kolika možností si v dané situaci můžou vybírat. Vyzkouší si i něco vytvořit a zahrají hry na rozvoj slovní zásoby a logického myšlení.

Během dalšího kroužku se děti naučí základy programování ve vizuálním jazyce Scratch, seznámí se s pojmy jako jsou program, proměnná, cyklus nebo podmínka. Hravou formou se naučí rozkládat problémy na jednotlivé části a budou si zlepšovat své logické myšlení. Všechny lekce probíhají prakticky, každá nová látka je napojena na malý projekt, jako je vytvoření jednoduché hry nebo animace, aby si vyzkoušely, že všechno, co se učí, má využití v praxi.

Že vaše ratolest přírodní vědy právě nemusí? Nezoufejte, Pevnost nabízí i řadu pravidelných odpoledních aktivit, které rozvíjí umělecký talent. Vybírat můžete například z Vědecké výtvarky, kde potrénuje manuální zručnost.

A pokud jste si stále nevybrali, zkuste Dětskou univerzitu. Je zdarma a děti ve věku od 8 do 12 let nahlédnou pod pokličku nejrůznějších vědních oborů. Odměnou jim budou nejen nabyté vědomosti, ale také diplom o absolvování. Registraci na DU spustíme v pondělí 26.8.2019.

Vše v duchu hesla Marie Curie Sklodowské: “Ničeho na světě se není třeba bát, je jen třeba všemu porozumět.”

Kroužky budou vždy od 15:30 do 17:00 (90 minut).

Děti se setkají celkem 12krát za semestr.

V zimním semestru: 16. 9. – 6. 12. 2019

V letním semestru: 10. 2. – 8. 5. 2019

Více informací zde