Web Analytics

Víkendová výtvarka vás vezme do papírové říše zvířat

Srdečně vás zveme na tradiční víkendy s vědeckou výtvarkou v Pevnosti poznání. Hravě propojíme vědecké disciplíny s výtvarnou výchovou – z dětí se stanou malé akční vědkyně a vědci, kteří během praktických aktivit rozvinou své tvůrčí schopnosti. Těšíme se na vaši návštěvu! 
 • Vesmírná odysea   
  víkend 13. – 14. 1. / 11 – 17 h / výtvarná dílna, 3. podlaží
  3…2…1 START! Vydejte se s námi raketou na dobrodružnou cestu vesmírem. Společně proletíme kolem souhvězdí, která se nacházejí v Mléčné dráze a díky dalekohledu, který si sami vyrobíme, prozkoumáme další pozoruhodná zákoutí kosmu. Mějte oči vesmíru dokořán, sami si totiž budete moci ověřit, kolik světla se ve zdánlivě temném kosmickém prostoru nachází. Zajištěny pro vás máme svítící barvy, metalické fólie i další netradiční materiály.
 • Záhada hlavolamu
  víkend 20. – 21. 1. / 11 – 17 h / výtvarná dílna, 3. podlaží 
  Lámete si hlavu, co dělat o víkendu? Budeme si ji lámat společně! Troufnete si vyrobit vlastní hlavolam nebo hexagon? Žádný problém, v naší výtvarné dílně si je vytvoříte snadno a rychle. Ten, kdo rád kreslí nebo maluje, se nudit rozhodně nebude.
 • Zvířecí říše v pohybu
  víkend 27. – 28. 1. / 11 – 17 h / výtvarná dílna, 3. podlaží
  Každé zvíře je něčím typické, a proč ne zrovna způsobem jakým se pohybuje. Tento víkend si můžete ve výtvarné dílně vyrobit vlastní pohyblivý model gorily, želvy a dalších neposedných živočichů. Nebudeme vyrábět jen z papíru, ale i z dalších zajímavých materiálů, které doma nenajdete.

* Do vědecké výtvarky mají přístup návštěvníci, kteří zaplatí vstupné do expozic Pevnosti poznání. Děkujeme za pochopení. 
** Pokud vás naše víkendy s vědeckou výtvarkou zaujmou, neváhejte své děti přihlásit na pravidelný kroužek s vědeckou výtvarkou, který startuje v únoru 2018, více informací najdete TADY.
*** Případné dotazy zodpoví koordinátorka Annamária Michlíková (vedecka.vytvarka@gmail.com / +420 721 719 601).