Web Analytics

Sobota s roboty! Ozoboti budou bojovat proti padouchům

Přijďte si postavit, naprogramovat nebo jen tak pohrát s roboty v Pevnost poznání. Můžete se těšit na Lego WeDo, Ozoboty, Cubetto a další. První Sobota s roboty se koná 12.října

Kromě celodenního robokoutku se můžete zúčastnit taky dvou workshopů. Na prvním workshopu budeme pomáhat Ozobotům v boji s padouchy. Druhý workshop bude věnován stavebnici Lego a základům ikonického programování. 

Lego WeDo 

POZOR! Kapacita naplněna!!!

Začátek v 11:00 ( 45 min)

Kapacita: 10 dětí

Věk: 7-12 let

Workshop určen pro všechny malé stavitele. Máme pro tebe přichystány plánky na různé modely – zvířátka, auta, kolotoče a další. Je jen na tobě, co se ti libí, a co postavíš. Při sestavování si i vyzkoušíš základy ikonického programování, pomocí kterého tvůj výtvor „ožije“.

Ozík superhrdina

POZOR! Kapacita naplněna!!!

Začátek ve 14:00 (45 min)

Kapacita: 10 dětí

Věk: 8-12 let

Nasadit si masku a vyrazit bojovat do ulic se zločinem. To je denní chleba Ozíka. Někdy ale narazí na překážky, které sám překonat nezvládne. Proto potřebuje pomocnou ruku – někoho, kdo mu bude krýt záda, kdo ho bude navigovat tmou, kdo mu pomůže s hledáním padouchů a řešením těžkých úkolů. A vybral si právě tebe za pomocníka! Jsi připraven pustit se do akce?

Ozobot je malý, ale šikovný robot, kterého můžeme řídit pomocí nakreslených čar a barevných kódů, ale taky pomocí ovládání na tabletu a programovacími bloky. Na tomto workshopu si účastníci vyzkouší navigování Ozobota pomocí kreslení linek a barevných kódů do předpřipravených listů.

Protože jsou workshopy kapacitně omezené, doporučujeme rezervovat volné místo předem přes email: petr.malis@upol.cz

Akci pořádáme ve spolupráci s katedrou technické a informační výchovy Pedagogické fakulty UP.