Web Analytics

V pátek 20. května nastane Olomoucká muzejní noc. Naše brány budou otevřené až do 23.00

Olomouc jí propadne už tento pátek 20. května. Tradiční a tradičně populární Olomoucká muzejní noc, která vám v nočních hodinách zpřístupní sbírky muzeí a galerií, zasáhne i naše muzeum vědy. Historicky prošpikovanou expozici Věda v pevnosti pro vás necháme otevřenou až do jedenácté večer.  

Co je to vlastně Olomoucká muzejní noc? 
Stručně řečeno: vaše příležitost projít si během šesti hodin (zdarma!) výstavy v atmosféře páteční noci, přesně od 18.00 do půlnoci.  Je pevnou součástí Festivalu muzejních nocí 2016, který se koná po celé České republice a v Olomouci se uskuteční již potřetí.

Co to znamená pro návštěvníky Pevnosti poznání?
V pátek 20. května u nás bude platit tradiční otevírací doba od 9.00 do 17.00. V pět večer tak sice tradičně uzavřeme expozice, jedna z nich – úvodní Věda v pevnosti – bude ovšem (zdarma) přístupná od 18.00 do 23.00.

Nač všechno se těšit v expozici Věda v pevnosti?
Obléknete a vyfotíte se historických uniformách (nebojte, máme všechny velikosti!). Erudovaní průvodci vás prozradí stěžejní informace z oblastí zdravotnictví, stavebnictví, balistiky a kartografie. Zkrátka a dobře – ocitnete se ve víru nevyzpytatelného 18. století, kdy přítomná armáda měla snadný přístup k nejnovějším vědeckým a technickým poznatkům.

A dál?
Otestujete dělostřelecký simulátor a vlastní mušku při odstřelování místních hradeb. Prozkoumáte prastaré mapy a plány legendárního olomouckého opevnění. Uvidíte dobové nářadí a zbraně a konečně také spatříte komiksový příběh na 12 velkoformátových panelech, který historii dobývání Olomouce shrnuje vtipně a vůbec poutavě jako máloco a málokdo.

Nezapomněli jste na něco?
Samozřejmě nesmí chybět noční projekce přímo na zdi Pevnosti samotné. Tématem bude právě historie budovy a tím pádem i historie celé olomoucké pevnosti. POZOR! Promítat začneme, až bude tma:)

Těšíme se na vás. Moc!

Tak…a teď se buď připojte k facebookové události anebo se podívejte, jak to u nás během Muzejní noci vypadalo loni. Kompletní album od Jana Andreáše najdete TADY.