Web Analytics
Vážení návštěvníci, v úterý 18. 6. a v sobotu 22. 6. se k nám dostanete pouze přes Botanickou zahradu – viz aktualita.

Vánoční nákupy pomalu? Na DIZAJNTRHU to půjde!

17. listopad se v Olomouci ponese nejen ve znamení oslav dne boje za svobodu a demokracii, ale také ve jménu kvalitního designu a prvních vánočních nákupů. Celé dva dny (17. – 18. 11. 2017) se v Pevnosti poznání koná druhý ročník DIZAJNTRHU, jediné akce svého druhu v regionu.

Tentokrát se událost tematicky zaměří na udržitelné alternativy v módě, takzvanou slow fashion. V Pevnosti vznikne netypický prostor spojující prodejní přehlídku a multižánrový doprovodný program. Expozice muzea se na dva dny promění v místo, kde prozkoumáte módu z jiné perspektivy. Čekají na vás tvořivé dílny a workshopy, přednášky o oděvním průmyslu a projekce aktuálních dokumentů od festivalu Academia Film Olomouc. Aneb jak hovoří letošní heslo akce: vánoční nákupy pomalu! 

6x věda na Dizajntrhu

7. 2. 2018 / Slavnostní imatrikulace

Místo konání: Pevnost poznání Olomouc / Laudonův sál (přízemí) / Areál Korunní pevnůstky / 17. listopadu 7 / 779 00 Olomouc

14. 2. 2018 / Houby kolem nás

Muchomůrka červená, žampión, plíseň na pečivu, kvasnice, penicilín - malé příklady toho, že houby a jejich produkty potkáváme téměř každý den. Tyto nezelené organismy mohou být pouhým okem těžko viditelné (mikromycety) nebo tvoří nápadné plodnice (makromycety). Společně blíže prozkoumáme stavbu jejich těla, výživu a také význam hub pro člověka.

Přednášející: doc. RNDr. Michaela Sedlářová, Ph.D. a Doc. RNDr. Barbora Mieslerová, Ph.D.
Místo konání: Pevnost poznání Olomouc / Laudonův sál (přízemí) / Areál Korunní pevnůstky / 17. listopadu 7 / 779 00 Olomouc

21. 2. 2018 / I ty můžeš zachránit lidský život (první pomoc)

I když si všichni přejeme, abychom se nedostali do situace, kdy je ohroženo zdraví nebo dokonce život, je lépe být na vše připraven. Proto bys i ty měl umět poskytnout základy první pomoci v případě, že se někdo zraní, pořeže, popálí nebo mu zaskočí. Naučíš se, jak správně ránu obvázat, jak přiložit dlahu, přenést pacienta, ale osvěžíš si také informace o tom, jak správně záchranáře informovat o nebezpečné situaci. A tak budeš moci v případě nouze pomoci kamarádovi nebo malému sourozenci a stát se hrdinou.

Přednášející : MUDr. Minařík / MUDr. Král / MUDr. Lasák
Místo konání: Centesimo (Centrum simulátorů, telemedicíny a praktických dovedností) / Hněvotínská 3 / 775 15 Olomouc

28. 2. 2018 / Chcete být milionářem po chemicku. Aneb zveme tě k vědomostní hře z chemie

Zveme tě do chemické hry „Chcete být milionářem“, kde se zábavnou formou dozvíš, proč je chleba krásně křupavý nebo co dokáže normální soda. Každý malý hráč této hry, který správně odpoví na naše super otázky, získá milion. Kdo bude chtít, může si zkusit pár nových pokusů, připravených právě pro mladé vědce.

Přednášející: Denisa Vlčková
Místo konání: Pevnost poznání Olomouc / Laudonův sál (přízemí) / Areál Korunní pevnůstky / 17. listopadu 7 / 779 00 Olomouc

14. 3. 2018 / Internetem bezpečně a nebezpečně

Interaktivní přednáška se zaměřuje na ústřední témata spojená s internetovou bezpečností, jako je ochrana osobních údajů, rizika spojená se sociálními sítěmi, falešné profily v online prostředí, kyberšikana, kybergrooming a sexting, pravdivé a nepravdivé informace v kyberprostoru.

Přednášející: doc. Mgr. Kamil Kopecký, Ph.D.
Místo konání: Pedagogická fakulta Univerzita Palackého v Olomouci / Žižkovo nám. 5 / 771 40 Olomouc

21. 3. 2018 / Tajemství volného času

Je volný čas důležitý pro život člověka? Co vše může člověk dělat ve volném čase? Co vše se dá ve volném čase rozvíjet? Na tyto a ještě další otázky se pokusíme spolu s vámi najít odpovědi.

Přednášející: doc. PhDr. Mgr. Petra Potměšilová, Ph.D.
Místo konání: Cyrilometodějská teologická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci / Univerzitní 244/22 / 771 11 Olomouc

28. 3. 2018 / Cesty jazyka a literatury

Zveme vás na cestu českým jazykem a literaturou. Během našeho společného putování se zastavíme u toho, jak se mluvilo v Česku před češtinou a jakými češtinami mluvíme dnes. Setkáme se rovněž s literárními postavami a budeme se soustředit na jejich specifický způsob vyjadřování v proměnách času.

Přednášející: doc. Mgr. Miroslav Vepřek, Ph.D.
Místo konání: Pevnost poznání Olomouc / Laudonův sál (přízemí) / Areál Korunní pevnůstky / 17. listopadu 7 / 779 00 Olomouc

4. 4. 2018 / Ve zdravém těle zdravý duch

Cílem přednášky je prezentovat kroky k udržení zdravého života. Přednáška bude vedená formou stanovisek, kde budeme probírat vybraná témata. Přednáška bude sestavená z těchto témat: zdravá výživa, pitný režim a důležitost hygieny.

Přednášející: Mgr. Lenka Šáteková, Ph.D.
Místo konání: Pevnost poznání Olomouc / Laudonův sál (přízemí) / Areál Korunní pevnůstky / 17. listopadu 7 / 779 00 Olomouc

11. 4. 2018 / Jak je důležité dodržovat zákony, aneb kam dopluji, když poplují na černo?

Přednáška je zaměřena na seznámení s právní úpravou smlouvy o přepravě a důsledků jejího porušení. Je vedena interaktivní formou, při které budou mít studenti dětské univerzity možnost získat informace o tom, jaké povinnosti mají, pokud se rozhodnou sami cestovat, a jaké obtíže a vyřizování je čekají, pokud za svou přepravu řádně nezaplatí. Zjistí, kdy a jak mohou být účastníkem soudního řízení pro nezaplacení jízdného a co to znamená, pokud jejich majetek postihne soudní exekutor.

Přednášející: JUDr. Renata Šínová, Ph.D.
Místo konání: Pevnost poznání Olomouc / Laudonův sál (přízemí) / Areál Korunní pevnůstky / 17. listopadu 7 / 779 00 Olomouc

18. 4. 2018 / Rekrehrátky

Děti si v prostorách Aplikačního centra BALUO Fakulty tělesné kultury užijí zábavný sportovní program připravený studenty katedry rekreologie. Na čtyřech stanovištích si vyzkoušejí hry rozvíjející osobnostní kompetence a dovednosti. Mimo jiné vyžadují kreativitu, skupinovou spolupráci a komunikaci, ale i notnou dávku pohybu.

Přednášející: Bc. Martin Višňa
Místo konání: Aplikační centrum Baluo / Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci / třída Míru 117 / 771 11 Olomouc

25. 4. 2018 / Spojené státy americké

Tématem přednášky jsou Spojené státy americké a jejich kulturní a geografická specifika. Celá přednáška je vedena převážně v angličtině s částečným použitím češtiny. Její hlavní součástí budou i praktické úkoly na 3 stanovištích s tématy: geografie USA, prezident a vláda USA a symboly a svátky USA. Na závěr přednášky proběhne také soutěž o to, kdo si toho zapamatuje nejvíce.

Přednášející: Mgr. Zuzana Bezgerová
Místo konání: UPLIFT / Filozofická fakulta / třída Svobody 26 / při počtu do 80 dětí

2. 5. 2018 / Slavnostní promoce

Místo konání: Pevnost poznání Olomouc / Laudonův sál (přízemí) / Areál Korunní pevnůstky / 17. listopadu 7 / 779 00 Olomouc

 

Vstupné

Dospělí (4 expozice): 160 Kč
Snížené (děti, studenti, senioři): 130 Kč

Rodinné (dospělý+děti):
1+2: 380 Kč | 2+1: 410 Kč 
2+2: 520 Kč | 2+3: 640 Kč

Skupinové: 110 Kč
1 expozice: 50 Kč
Gyroskop: 50 Kč
Planetárium:
V týdnu 140 Kč (ke vstupence do expozic za 80 Kč) 
O víkendu jako součást doprovodných aktivit

Víkendové zvýhodněné vstupné: 3 aktivity za 1 cenu 140 Kč

Můžete u nás platit kartou a Unišek+

Kontakt

E-mail: info@pevnostpoznani.cz
Tel.: 585 634 145

Pevnost poznání Olomouc
(Areál Korunní pevnůstky)
17. listopadu 7
779 00 Olomouc

GPS: 49,592896 17,257982
Pevnost má bezbariérový přístup

© Všechna práva vyhrazena Pevnost poznání 2015-2023 | admin | Zásady ochrany osobních údajů (GDPR)