Web Analytics
Vážení návštěvníci, v úterý 18. 6. a v sobotu 22. 6. se k nám dostanete pouze přes Botanickou zahradu – viz aktualita.

Vstupte do jiné dimenze a obdivujte vesmírný oceán

  • Úvod
  • Aktuality
  • Vstupte do jiné dimenze a obdivujte vesmírný oceán
| rostanetek |

V úterý 12. dubna 2016 si připomínáme Den kosmonautiky, neboť právě v tento den se v roce 1961 konal první let člověka do vesmíru. Průběh letu byl klidný a Gagarin mohl obdivovat krásu naší planety z výšky, kterou nikdo před ním nedosáhl. Zachovala se jeho citace, kterou pronesl po letu: “Když jsem v kosmické lodi obletěl Zemi, viděl jsem, jak je naše planeta krásná. Lidé, chraňme a rozmnožujme tuto krásu, ale neničme ji!”.

Digitální planetárium: vstupte do jiné dimenze

Chcete se ponořit do hlubin vesmírného oceánu? Být v těsné blízkosti Velkého třesku? Projít se jako Neil Armstrong po povrchu Měsíce? Vydat se k obdivuhodným měsícům ostatních planet? Naše digitální planetárium slouží jako přenašeč do jiných světů. Ve všední dny promítáme každou celou hodinu v době od 10:00 do 16:00. O víkendech se promítání rozšiřuje na každou půlhodinu v době od 9:30 do 17:00. Z kapacitních důvodů můžeme promítat max. pro 20 osob.

Za vstup do planetária zaplatíte pouze 30 korun. Vstupenku si můžete zakoupit na pokladně a následně si zarezervovat místo na vybraný program v daný čas. Na výběr máte z šesti populárně – naučných filmů a dvou animačních programů. Ty nejlepší krátké populárně-naučné filmy promítáme v českém dabingu. Animační programy vedou zkušení lektoři, kteří nalezli obrovskou zálibu v objevování vesmíru. Jedná se o živě komentované prohlídky vesmíru, díky kterým si následně můžete každý večer užívat pozorování hvězdné oblohy.

Filmy, které u nás uvidíte:

Zpátky na Měsíc

Co kdyby člověk znovu stanul na Měsíci? Vtahující podívaná z produkce internetového giganta Google vás dostane zpět na vrásčitý povrch přirozené družice naší Země.

Ledové světy

Připravte se na impozantní výpravu za poznáním mrazivého, ale překrásného ekosystému Arktidy a Antarktidy. Kožichy s sebou!

Dvě malá sklíčka

Vtahující příběh o sklíčkách, která nám umožnila vidět do kosmu. Vraťte se s námi do minulosti a navštivte legendárního italského astronoma Galileo Galileie, který jako jeden z prvních pozoroval dění ve vesmírném oceánu.

Zázraky vesmíru

Pohlédněte do hlubin vesmíru okem Hubbleova teleskopu. Stanete se svědky Velkého třesku, spatříte vznik i zánik hvězd a prozkoumáte Mléčnou dráhu.

Neuvěřitelný vesmír

Jaké to je vznášet po boku Mezinárodní vesmírné stanice a shlížet na Zemi? A chcete vidět, jak přesně vznikaly prstence okolo majestátního Saturnu? Připravte se na poučnou kosmickou krasojízdu.

Nové světy

Vydejte se na chvostu komety na dech beroucí cestu po sluneční soustavě. Poznejte naši planetární rodinu a odhalte její tajemství. Představíme vám ledové útesy měsíce Kalisto nebo barevné skvrny měsíce Io.

Animační programy, které u nás můžete absolvovat:

Hvězdný zvěřinec

Jak se pohybují tělesa po obloze?  Jak dokážeme v noci určit světové strany? Která souhvězdí nikdy nezapadnou? Chcete-li nalézt odpovědi na tyto otázky, tak neváhejte a zúčastněte se tohoto animačního programu. Dozvíte se také, která souhvězdí můžete právě v den vaší návštěvy pozorovat na večerní obloze. A to stojí za to!

Sluneční soustava

Chcete se proletět sluneční soustavou? Vezmeme vás na jedinečnou cestu ze Země až ke vzdáleným světům na jejím okraji. V prostoru mezi Merkurem a Neptunem narazíme na nejrůznější planety a jejich měsíce, které se od sebe nemohou více lišit, jelikož příběhy jejich vzniku se vzájemně prolínají. Je možné najít na jiných planetách život? Nachází se na jiných planetách kapalná voda, tedy jedna z podmínek vzniku života? Těmhle věcem můžeme společně přijít na kloub!

 

>>> Program planetária a komentovaných prohlídek <<<

 

 

Vstupné

Dospělí (4 expozice): 160 Kč
Snížené (děti, studenti, senioři): 130 Kč

Rodinné (dospělý+děti):
1+2: 380 Kč | 2+1: 410 Kč 
2+2: 520 Kč | 2+3: 640 Kč

Skupinové: 110 Kč
1 expozice: 50 Kč
Gyroskop: 50 Kč
Planetárium:
V týdnu 140 Kč (ke vstupence do expozic za 80 Kč) 
O víkendu jako součást doprovodných aktivit

Víkendové zvýhodněné vstupné: 3 aktivity za 1 cenu 140 Kč

Můžete u nás platit kartou a Unišek+

Kontakt

E-mail: info@pevnostpoznani.cz
Tel.: 585 634 145

Pevnost poznání Olomouc
(Areál Korunní pevnůstky)
17. listopadu 7
779 00 Olomouc

GPS: 49,592896 17,257982
Pevnost má bezbariérový přístup

© Všechna práva vyhrazena Pevnost poznání 2015-2023 | admin | Zásady ochrany osobních údajů (GDPR)