Web Analytics

Zooložka namalovala komiks o zvířecích superhrdinech. Od 13. července startuje naše zážitková hra Strážci poznání

Přicházíme s novinkou, která potěší všechny příznivce komiksu a superhrdinů. Od 13. července startuje v našich expozicích další pokračování úspěšné hry Strážci poznání z dílny výtvarnice Jany Růžičkové a spisovatele Martina Šinkovského.

Strážci poznání jsou důvtipná interaktivní komiksová hra, která vznikla v roce 2016 přímo v Pevnosti poznání v Olomouci. Ústřední motiv příběhu tvoří skupina vědeckých superhrdinů, do níž patří moudrá sova Woobi, geniální kočka Felis, vynalézavá krysa Rody, mocný čolek Tritus a nebojácná liška Eli. Každý ze Strážců svým charakterem a činnostmi představuje danou expozici Pevnosti, každý z nich je symbolem vědy a poznání.

Zvířecí postavy se mění v průvodce, po jejichž boku absolvujete fantastické dobrodružství.  V podobě logických her, šifer a úkolů. Stanete se neohroženými agenty, budete cestovat do minulosti a pomocí interaktivních exponátů hledat fakta a vyvracet mýty. Sekundovat vám budou nejen zvířecí hrdinové, ale také průvodci z řad studentů olomoucké univerzity.

Na rozdíl od prvního dílu této “bojovky” přicházíme tentokrát s více úrovněmi obtížnosti, takže si na své přijdou děti všech věkových kategorií i dospělí. Jedná se o příběhovou linii, která jim dá novou perspektivu a jedinečný zážitek z našeho popularizačního centra,” říká Matěj Dostálek, ředitel Pevnosti poznání.   

Poutavé komiksové zpracování je dílem výtvarnice Jany Růžičkové, která vystudovala zoologii a svou zálibu ve fauně vtělila nejen do Strážců poznání, ale také do autorského komiksu Biotopia.

„Druhý díl Strážců poznání je mnohem komplexnější než jeho předchůdce. A také více komiksovitější! Jsem moc ráda, že jsem opět dostala příležitost Strážce ilustrovat a vdechnout život dalšímu velkému dobrodružství. Díky scénáři Martina Šinkovského a úkolům od koordinátorů jednotlivých expozic jsem se mohla pořádně výtvarně vyřádit, ať už na jednotlivých stranách komiksu či na záporácích, včetně zákeřného profesora Ignora,“ vypráví zooložka, která momentálně zkoumá ekologii střevlíků v Budapešti.

 Současný svět je přehlcený informacemi. Ze všech stran na nás agresivně doráží zaručené zprávy o nesmrtelnosti chrousta i výkřiky o fantastických objevech skryté pravdy. Jenže je otázka, zda to skutečně je pravda, a co vlastně je pravda, a co jsou fake news? Právě s tímto nešvarem naší doby se rozhodli bojovat naši Strážci poznání,“ doplňuje Martin Šinkovský.

Cesta za poznáním Strážců se nevztahuje pouze k bohatému komiksovému průvodci, děti si v pokladně Pevnosti poznání mohou zdarma vyzvednout originální omalovánku, zakoupit komiksový plakát nebo tričko.

Více se o Strážcích poznání dozvíte ZDE