Web Analytics

Pevnost opět ubránila poznání! V první den Veletrhu vás přišlo 1 500

Jen do Pevnosti poznání během prvního dne Veletrhu vědy a výzkumu zavítalo 1 500 návštěvníků, od malých i velkých školáků až po celé rodiny s dětmi. Davy se za vědou a poznáním od rána hrnuly i na přírodovědeckou fakultu, přesná čísla návštěvnosti budeme znát brzy.  


 Podívejte se na fotky z prvního dne veletrhu od Evy Hobzové


„Jakmile jsme v devět ráno zahájili, Pevnost se okamžitě začala otřásat v základech, dorazily stovky dětí a školáků, obří zájem byl o vstup do virtuální reality s projektem E-Bezpečí, ale také o fyziku a experimentální botaniku nebo populárně-naučná videa s komentářem herce Pavla Lišky,“ komentuje dění v muzeu vědy koordinátorka Alice Kubešová.


Sledujte kompletní bohatý program Veletrhu vědy 2016


Veletrhu dominuje bezmála 60 interaktivních stánků, víc než 30 z nich bude již půjde navštívit ještě zítra v Pevnosti, zůstává nesmírně poučná stezka pro děti s autismem, ale rovněž vědecká výtvarka, říše rostlin a hub i populární přednášky o netopýrech s jejich osobní účastí!

„Moc mě bavila prezentace populárně-vědeckých videí A15, vůbec jsem netušil, že takový projekt na univerzitě funguje, budu to teď určitě víc sledovat,“ doporučuje Petr z olomoucké obchodní akademie.

 


Čtěte víc o okřídlených přednáškách s netopýry v hlavní roli! 


Veletrh vědy se v sobotu 18. června v Pevnosti poznání uskuteční od 9.00 do 18.00, vstup do stálých expozic muzea bude činit rovných 50 Kč. Součástí sobotního programu je i barokní prachárna, kterou můžete navštívit od 9.00 do 17.00.