Web Analytics

Bojujeme proti rakovině kůže. Přidejte se k nám!

Pečujte o své zdraví a nechejte si u nás zdarma vyšetřit pigmentová znaménka. A to o víkendu 11. a 12. května od 10 do 17 hodin. Máme pro vás také drobné dárky a představíme vám náš nový exponát.

V Pevnosti poznání chceme opět upozornit na to, že melanom je velmi závažné onemocnění kůže. Jedná se o agresivní formu rakoviny, jednou z příčin jsou právě pigmentová znaménka, která si můžete nechat zdarma vyšetřit během víkendu 11. a 12. května od 10 do 17 hodin. Věnovat se vám budou lékaři z  Vojenské nemocnice v Olomouci, kteří vás prohlédnou speciálním zařízením dermatoskopem a poradí vám, jak se chovat při pobytu na slunci, třeba u moře, na horách a letních festivalech. 

„První vyšetření a prevence jsou velmi důležité. Proto jsme se opět rozhodli zapojit se do této kampaně v Pevnosti poznání. Letošní rok bude výjimečný, protože se nebezpečného melanomu budete moct i dotknout. Představíme nový exponát kůže, který bude trvale umístěný v expozici Rozum v hrsti, “ řekl kožní lékař Michal Vallo. Dermatologové vám také doporučí ochranné krémy pro celou rodinu a domů si odnesete malé dárky, které budou nejen v létě pečovat o vaši kůži.

Počet nových případů melanomu každoročně stoupá, avšak díky prevenci přicházejí pacienti k lékaři včas a onemocnění se daří léčit. Muži mají melanom nejčastěji na zádech či trupu, ženy v obličeji a na dolních končetinách. Akce se koná u příležitosti Evropského dne melanomu, který vznikl v roce 1999  Belgii.