Web Analytics
Vážení návštěvníci, v úterý 18. 6. a v sobotu 22. 6. se k nám dostanete pouze přes Botanickou zahradu – viz aktualita.

Mapy a mapy! Zveme vás na výstavu, se kterou procestujete celý svět

  • Úvod
  • Aktuality
  • Mapy a mapy! Zveme vás na výstavu, se kterou procestujete celý svět

Mapy světa, mapy Česka i různé mapy speciální. Zkrátka spousta map. Srdečně vás zveme na zajímavou expozici, která se jmenuje jednoduše Mapy a mapy!
 
Léto se chýlí ke konci, ale vhodná doba na cestování je kdykoliv. Na jaře, v létě, na podzim i v zimě. V rámci současné situace protipandemických opatření sice mohou být omezeny lokality, kam se cestovat dá, ale i tak je stále co objevovat. A podle čeho vybíráme? Podle toho, jak je daná lokalita daleko, co všechno za zajímavosti nás tam čeká a třeba jestli jsou v okolí další místa k objevování. A z čeho to zjistíme?

No přece z map!

Expozice je složena z produktů, které jejich autoři přihlásili do soutěže Mapa roku. Jedná se o odbornou soutěž, kterou již přes dvacet let organizuje Česká kartografická společnost. Cílem je, aby tato odborná společnost ocenila díla, která vyšla v uplynulém kalendářním roce. Tato díla jsou zajímavá a pro společnost přínosná. Nejedná se přitom jen o tradiční turistické mapy nebo atlasy, ale také o mapy pro školy, digitální aplikace nebo kartografické výsledky studentských prací.
 
Těšit se můžete například na Magnetickou ručně malovanou mapu Česka, různé edice turistických map, historické atlasy, školní atlasy a mnoho dalšího. Součástí expozice budou díla nominovaná na ocenění Mapa roku 2019 i další zajímavé produkty. Na doprovodných panelech pak zjistíte, jaké jsou hlavní milníky kartografie, jaké mapy u nás vznikají a které z nich už v minulosti ocenění získaly.

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže se uskuteční ve středu 30. září 2020 od 14 hodin v Kapli Božího těla v Uměleckém centru Univerzity Palackého v Olomouci (Konvikt) v rámci odborného programu, jehož součástí bude i seminář ( od 11 hodin)  „Jak číst mapy“ Veřejné čtení map o počasí a klimatu.
 
Součástí expozice bude hlasování „Vox populi“ o mapu nejoblíbenější mezi návštěvníky Pevnosti poznání.
   

Vstupné

Dospělí (4 expozice): 160 Kč
Snížené (děti, studenti, senioři): 130 Kč

Rodinné (dospělý+děti):
1+2: 380 Kč | 2+1: 410 Kč 
2+2: 520 Kč | 2+3: 640 Kč

Skupinové: 110 Kč
1 expozice: 50 Kč
Gyroskop: 50 Kč
Planetárium:
V týdnu 140 Kč (ke vstupence do expozic za 80 Kč) 
O víkendu jako součást doprovodných aktivit

Víkendové zvýhodněné vstupné: 3 aktivity za 1 cenu 140 Kč

Můžete u nás platit kartou a Unišek+

Kontakt

E-mail: info@pevnostpoznani.cz
Tel.: 585 634 145

Pevnost poznání Olomouc
(Areál Korunní pevnůstky)
17. listopadu 7
779 00 Olomouc

GPS: 49,592896 17,257982
Pevnost má bezbariérový přístup

© Všechna práva vyhrazena Pevnost poznání 2015-2023 | admin | Zásady ochrany osobních údajů (GDPR)