Web Analytics
Vážení návštěvníci, v úterý 18. 6. a v sobotu 22. 6. se k nám dostanete pouze přes Botanickou zahradu – viz aktualita.

O konopí, bez předsudků s národním protidrogovým koordinátorem

  • Úvod
  • O konopí, bez předsudků s národním protidrogovým koordinátorem
| rostanetek

Již potřetí se v Pevnosti poznání koná debata nazvaná O konopí, bez předsudků. Tentokrát se potkáme 12. prosince v 19 hodin v Laudonově sále. Hlavním tématem letošního ročníku je legalizace užívaní konopí pro rekreační účely (Adult use), ke kterému se vyjádří osoba nejpovolanější, národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil.

Na besedě vystoupí v roli moderátora Petr Tarkowski (Vysokoškolský ústav CATRIN).  Jako hlavního host se zúčastní národního protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil, který připravuje zákon o legalizaci rekreačního užívání konopí. Dalším hostem bude Anežka Kosmáková Janatová (výzkumná pracovnice ČZU), která bude mluvit o selekci a charakterizaci odrůd pro individualizovanou léčbu; testování biologické aktivity odrůd léčebného konopí a nových nanomateriálech. K diskusi přispěje také farmaceut Jaroslav Peč (předseda sekce přírodních léčiv České farmaceutické společnosti ČLS JEP), který se věnuje především dermatologickým účinkům konopí pro léčebné účely. 

Návštěvníci by si měli odnést nové informace z těchto tří klíčových oblastí – legalizace, konopí jako superpotravina i materiál budoucnosti (vlákno – ložní prádlo s antibakteriálními účinky, pazdeří – izolační materiály pro automobilový průmysl i stavebnictví) a nové lékové formy konopí zejména pro dermatologii,” pozval veřejnost na setkání Petr Tarkowski. Doplnil, že cílem jejich snažení je vzdělávat širokou laickou i odbornou veřejnost a popularizovat konopí, protože jsou jako přírodovědci přesvědčeni o jeho přínosech pro společnost v mnoha oblastech lidského života od zdravé výživy, přes udržitelné zemědělství až po klinické a  technické využití prakticky každé části této rostliny.

Vstupné

Dospělí (4 expozice): 160 Kč
Snížené (děti, studenti, senioři): 130 Kč

Rodinné (dospělý+děti):
1+2: 380 Kč | 2+1: 410 Kč 
2+2: 520 Kč | 2+3: 640 Kč

Skupinové: 110 Kč
1 expozice: 50 Kč
Gyroskop: 50 Kč
Planetárium:
V týdnu 140 Kč (ke vstupence do expozic za 80 Kč) 
O víkendu jako součást doprovodných aktivit

Víkendové zvýhodněné vstupné: 3 aktivity za 1 cenu 140 Kč

Můžete u nás platit kartou a Unišek+

Kontakt

E-mail: info@pevnostpoznani.cz
Tel.: 585 634 145

Pevnost poznání Olomouc
(Areál Korunní pevnůstky)
17. listopadu 7
779 00 Olomouc

GPS: 49,592896 17,257982
Pevnost má bezbariérový přístup

© Všechna práva vyhrazena Pevnost poznání 2015-2023 | admin | Zásady ochrany osobních údajů (GDPR)