Web Analytics
Vážení návštěvníci, v sobotu 20. 7. se k nám dostanete pouze přes Botanickou zahradu – viz aktualita.

Odhalte s námi tajemství Vernových vynálezů

Vydejte se s námi a Českým rozhlasem Dvojkou na dobrodružnou výpravu do světa Julese Verna. 14. srpna od 9 do 17 hodin jsme pro vás připravili fantastický program.

Český rozhlas Dvojka připravil zajímavý projekt Léto s Vernem . Můžete poslouchat ucelené kolekce rozhlasových zpracování románů, účastnit se soutěží a nejrůznějších akcí. V polovině srpna rozhlas přijede také do Pevnosti poznání. Těšit se můžete na zajímavou přednášku a tyto interaktivní aktivity: 

  • Cesta za dobrodružstvím

Některé exponáty přeměníme na Cestu do středu Země nebo na Cestu kolem světa za 80 dní. Kostýmy, do kterých se převlékají naši návštěvníci, doplníme a vytvoříme “pirátského kapitána”. Malé děti uvidí kapitána Nema. Chybět nebudou schémata vynálezů, ilustrace z knih, mapy míst, např. Transylvánie z Tajemného hradu v Karpatech. Věda v pevnosti (přízemí)

  • Utajená zvířata – zjistíte, jaká prehistorická zvířata se skrývala ve středu Země. Pomáhat vám budou netradiční šifry. Rozum v hrsti (1. patro)
  • Vzpomínka na ztracený svět

Co je to fosilie či zkamenělina? Dvě různá slova, která znamenají totéž = vzpomínku na ztracený svět. Zkameněliny jsou pozůstatky po organismech z geologické minulosti, které se dochovaly do současnosti. Kde a jak zkameněliny vznikají? Jaký mají význam? Vyrobíte si umělou zkamenělinu, která vypadá jako skutečný originál. Živá voda (1. patro)

  •  Sopky z písku

Staň se konstruktérem vlastních sopek! Kolik sopek z písku se ti podaří vytvořit? Vyzkoušíš si u exponátu interaktivní pískoviště. Na Cestě do středu Země se setkáš s velkým množstvím hornin. Které z nich najdeš i u nás na Moravě? Zjistíš u geologického stolu. Živá voda (1. patro)

  • Jules Verne a dobývání vesmíru

Jak vypadal tehdejší start rakety? Byl vyřešen mechanismus návratu tehdejších astronautů? Jak vypadala raketa v podání Verna a jak vypadají rakety dnes? Všechny tyto informace se dozvíte v sekci astronomie a kosmonautiky. Světlo a tma (2.patro)

  • Laboratoř jako Cesta do středu země

Výprava započne na Islandu a kde jinde než v kráteru vyhaslé sopky. Poté se setkáme s některými dávnými druhy živočichů. Nakonec nás proud žhavého magma opět vyvrhne na zemský povrch v Itálii. Můžete se tedy těšit na chemicky vytvořené sopky a další zajímavé pokusy. Laboratoř (2.patro)

  • Omyly a pravdy Julese Verna – přednáška moderátora Meteoru Petra Sobotky

15 hodin, 1. patro, přednáškový sál, zdarma

Julese Verna můžeme označit za popularizátora vědy. Studoval nejnovější vynálezy a objevy a včleňoval je do svých románů. V nich pak domýšlel využití v nejdokonalejší formě. Jsou jeho knihy spolehlivými učebnicemi nebo v nich plácá páté přes deváté? Co říkají dnešní odborníci na jeho texty? Délka programu je odhadována na 40 – 60 minut.

Vstupné

Dospělí (4 expozice): 160 Kč
Snížené (děti, studenti, senioři): 130 Kč

Rodinné (dospělý+děti):
1+2: 380 Kč | 2+1: 410 Kč 
2+2: 520 Kč | 2+3: 640 Kč

Skupinové: 110 Kč
1 expozice: 50 Kč
Gyroskop: 50 Kč
Planetárium:
V týdnu 140 Kč (ke vstupence do expozic za 80 Kč) 
O víkendu jako součást doprovodných aktivit

Víkendové zvýhodněné vstupné: 3 aktivity za 1 cenu 140 Kč

Můžete u nás platit kartou a Unišek+

Kontakt

E-mail: info@pevnostpoznani.cz
Tel.: 585 634 145

Pevnost poznání Olomouc
(Areál Korunní pevnůstky)
17. listopadu 7
779 00 Olomouc

GPS: 49,592896 17,257982
Pevnost má bezbariérový přístup

© Všechna práva vyhrazena Pevnost poznání 2015-2023 | admin | Zásady ochrany osobních údajů (GDPR)