Web Analytics

Pevnost poznání na Československém festivalu

V rámci oslav 100. výročí vzniku republiky se zúčastníme Československého festivalu. O víkendu 8. a 9. září víkend tak pražské veřejnosti na Staroměstském náměstí nabídneme gastronomicko-historický program i chemickou show.

Pevnost poznání na Československém festivalu
Interaktivní workshop z historie

Ochutnávka 5 zajímavých jídel z pěti období Československých dějin, podle dobových receptů. Skrze chuť návštěvníci poznají, jak se nejdůležitější události dotkly politiky, hospodářství, každodennosti a konečně gastronomie. Budeme s lidmi mluvit o tom, jak fungoval přídělový systém za protektorátu, co bylo možné si koupit v době komunismu, a co dnes, nebo v jakých odvětvích jsme byli na světové špičce v době První republiky a co jsme díky tomu měli levnější, než ostatní. 

Chemická show „HOT & COLD“

Jak napovídá název, půjde o chemické pokusy, které návštěvníky doslova zahřejí i ochladí. Zaručeně je zchladíme kapalným dusíkem, který má –196 ºC… A ukážeme jim, že led může i hořet! Také předvedeme, jak vytvořit teplo bez zapálení ohně a využití elektrické energie. Ti odvážnější mohou ochutnat dokonce zmrzlinu vyrobenou dusíkem.