Web Analytics
Vážení návštěvníci, v sobotu 20. 7. se k nám dostanete pouze přes Botanickou zahradu – viz aktualita.

Trénujte tělo i mysl se soutěží Déčka SUPERJÁ! A získejte Kolocvič

  • Úvod
  • Trénujte tělo i mysl se soutěží Déčka SUPERJÁ! A získejte Kolocvič
| rostanetek

Připojili jsme se k nové misi Déčka nazvané SUPERJÁ!. Tato celoroční soutěž si klade za cíl nadchnout děti pro pohyb a zdravý životní styl. Zveme tě do naší expozice Rozum v hrsti, kde pro tebe máme připravené aktivity, za které si domů můžeš odnést malou odměnu Kolocvič! 

Pojďte se  v Pevnosti poznání blíže seznámit s dokonalým strojem – lidským tělem. Staňte se v rámci programu Lidské tělo jako puzzle nedílnou součástí úžasného koloběhu krve! Formou zajímavých úkolů, zábavných her a pohybových aktivit si na vlastní kůži vyzkoušíte i to, jaké je to být červenou krvinkou.

Do mise České televize jsme se zapojili s Českou asociací science center. Kromě nás je v ní také brněnská VIDA!, Techmania v Plzni, Svět techniky v Ostravěliberecká iQLANDIA. Všude tam získáte hravou odměnu Kolocvič. Tento originální dárek pro vás vytvořili  přímo v liberecké iQLANDII. „Chtěli jsme děti za aktivity ocenit. A málo co je pro dítě do života cennější než zdravá láska k pohybu. Proto jsme navrhli losovací kolo, se kterým je cvičení zábava,“ říká Veronika Slavíková ze science centra iQLANDIA.

http://https://youtu.be/pSoESt4AEME

 

Mise SUPERJÁ! vyzývá k pravidelné sportovní aktivitě

Chceme děti seznámit s tím, co je to fair play, jak trénovat sílu, vytrvalost, překonat lenost, že je potřeba trénovat nejen tělo, ale i mysl. Dále že je důležitá nejen aktivita, ale i odpočinek, dobrá strava. Rádi bychom oslovili hlavně zatím nesportující či pohybu se nevěnující děti a ukázali jim, že se nemusí neustále s někým porovnávat, že se nemusí bát začít proto, že jsou slabší či méně šikovní než jejich vrstevníci, a že každý může být den ode dne lepší, když bude chtít – každý může zažít pocit, že je SUPERJÁ!“ řekla vedoucí projektu Monika Mrázová. V televizním vysílání se objeví celkem osm epizod stejnojmenného animovaného mini pořadu, jejichž rozuzlení děti naleznou na webových stránkách superja.cz

Mise SUPERJÁ! poběží od října 2022 do května 2023, tedy osm měsíců ve vysílání Déčka. Hlavní postavou je samozvaný outsider Zajíc, který se tu střetává se svými vnitřními sabotéry, jakýmisi pošramocenými verzemi sebe sama, které mu v hlavě našeptávají špatné rady. Za pomoci svých přátel, tedy ostatních déčkových postaviček, vždy toho svého sabotéra porazí a dojde u něj k výraznému osobnímu vývoji.

„Každý z nás by se měl denně hýbat. Najít si aspoň deset minut na to, aby si zacvičil. Zkusit se přemoci a najít v sobě vlastní ‚Superjá‘ bez ohledu na to, jak velký a významný tento výkon je. Tomuto návyku bychom měli učit každé dítě. Děti jsou hravé a určitě je to bude bavit. O stejnou věc se snažím i já. Jeden sport nebo pohybová aktivita denně. To je moje životní krédo a pravidlo, “ ambasador soutěže, olympijský vítěz Aleš Valenta.

Kolocvič

Vstupné

Dospělí (4 expozice): 160 Kč
Snížené (děti, studenti, senioři): 130 Kč

Rodinné (dospělý+děti):
1+2: 380 Kč | 2+1: 410 Kč 
2+2: 520 Kč | 2+3: 640 Kč

Skupinové: 110 Kč
1 expozice: 50 Kč
Gyroskop: 50 Kč
Planetárium:
V týdnu 140 Kč (ke vstupence do expozic za 80 Kč) 
O víkendu jako součást doprovodných aktivit

Víkendové zvýhodněné vstupné: 3 aktivity za 1 cenu 140 Kč

Můžete u nás platit kartou a Unišek+

Kontakt

E-mail: info@pevnostpoznani.cz
Tel.: 585 634 145

Pevnost poznání Olomouc
(Areál Korunní pevnůstky)
17. listopadu 7
779 00 Olomouc

GPS: 49,592896 17,257982
Pevnost má bezbariérový přístup

© Všechna práva vyhrazena Pevnost poznání 2015-2023 | admin | Zásady ochrany osobních údajů (GDPR)