Web Analytics

Zažijte bublinové víkendy v Pevnosti poznání! Kromě bublifuku budeme vyrábět také dezinfekci

Milujete bubliny, bublinky, bublifuk, mýdlovou vodu a hlavně zábavu s příchutí vědy? Tak neváhejte a přijďte k nám během červnových víkendů! Kromě stálých interaktivních exponátů v našem science centru pro vás máme připravené chemické pokusy a výtvarné aktivity, které vás budou bavit. Testovali jsme na vlastní kůži!

Víkendy v bublinách (od 10-17 hodin)

Chemické pokusy a výtvarné aktivity přesouváme před bránu Pevnosti poznání. Pokud bude hezky, zveme vás do krásného areálu Korunní pevnůstky, kde se můžete zapojit do bublinových vědeckých radovánek. 

Budeme prozkoumávat bubliny a jejich charakteristické vlastnosti. Společně se naučíme hned dva způsoby, jak vyrobit vlastní bublifuk a jaký je nejlepší recept na mydlinkovou vodu pro jejich náplň. 

O skutečně obrovské bubliny se pak postarají naši zkušení chemici, kteří vám také rádi prozradí návod na výrobu domácí dezinfekce na ruce. Za krásného počasí můžete také očekávat perfektní dusíkovou zmrzlinu.

Pro tvorbu bublifuků budeme potřebovat malé PET lahve a zavařovací sklenice. Pokud máte doma, tak si je prosím přineste. Šetříme přírodu 🙂